Актуальне

У Рік Реформації – зміцнення української мови

Громадський діяч Микола Томенко закликає контекст відзначення 500-ліття Реформації максимально використати для поширення української мови та зміцнення української держави. Про це він сказав під час презентації видань, створених за сприяння фонду «Рідна країна» в Черкасах, у суботу, 11 лютого.
Томенко нагадав, що низка відомих громадських діячів та науковців хоче спонукати владу до розбудови українського світу в Україні, тому проголосили 2017 рік Роком України в Україні для того, щоб акцентувати на необхідності відтворення правдивої української історії, пропагування української мови, традицій тощо.
У відповідності з указом Президента, у 2017-му на загальнодержавному рівні святкується 500-річчя Реформації. Пів тисячоліття тому священик Мартін Лютер оголосив необхідність реформації церкви і оголосив свої відомі 95 тез, що, зрештою, стало стартом до церковно-релігійного руху в Європі.
«Якщо популярно пояснити сенс ідей Реформації, в результаті якої постала ціла низка національних церковних спільнот, то найважливіше таке. Крім того, що батьки Реформації 500 років тому закликали подолати корупцію у церкві (що, в принципі, актуально й сьогодні), вони проголосили дві ідеї в основі свого вчення: право кожного християнина на спілкування з Богом та найбільш важливу з точки зору української ситуації – право мати доступ до християнських книг рідною мовою, – сказав Томенко. – Оскільки багато європейських країн уже давно вирішили проблему вивчення християнства рідною мовою, для України ця проблема лишається актуальною. Сто років тому в УНР й українській державі Павла Скоропадського випускники черкаських навчальних закладів, і більшості по Україні, отримували безоплатно «Кобзар» Шевченка і Євангеліє українською мовою. На жаль, нині Біблія української мовою лишається рідкісною».
Томенко сказав, що намагається переконати і меценатів, і різні конфесії в Україні, зокрема, цей рік використати, аби максимально поширити християнську літературу сучасною українською мовою. «Це було би справедливо з точки зору цієї дати і було би надзвичайно важливо з точки зору допомоги церкви у зміцненні української держави та її єдності», – резюмував Микола Томенко.

Джерело: ck.ridna.ua

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button