П'ятидесятникиХристиянські новини

Днями у Києві відбулася Урочиста Академія з нагоди 100-річного ювілею п’ятдесятницького пробудження в Україні

Святкування з нагоди 100 річного ювілею п'ятидесятників України

Днями у Києві відбулася Урочиста Академія з нагоди 100-річного ювілею п’ятдесятницького пробудження в Україні.

Джерело: risu.ua

З усієї України та діаспори гості у кількості понад 400 осіб зібралися в нинішньому «Українському домі», який колись іменували музеєм Леніна. Вони висвітлювали Божу любов до нашої землі, згадуючи витоки п’ятдесятницького руху в Україні та намічуючи плани на майбутнє у служінні Йому. Члени різних конфесій, деномінацій, представники діаспори, чиновники та голови деяких українських партій в особі Анатолія Гаврилюка (Головуючого єпископу Ради Євангельських Протестантських Церков), Віктора Прохора (Голови Євангельського Слов’янського Дистрикту Асамблей Божих США), Олександра Турчинова (колишнього секретаря РНБО) та лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко виступили з вітальним словом на святкуванні.

Митрофоний протоієрей УГКЦ Олекса Петрів закликав подивитися на дію Святого Духу в історії до того, як наша країна занурилася у комуністичний терор. Він наголосив, що в цей час в Україні відбулися такі події як проголошення автокефалії Української Церкви, повернення митрополита А. Шептицького до Львова, відродження п’ятдесятницького руху та боротьба президента Карпатської України Августина Волошина за українську мову. У його вітальному слові було наголошено на те, що події та боротьба за часів темряви та безбожництва у країні дали свій плід і свободу, яку ми маємо на сьогодні. Разом з Олексою Петрів вітання з ювілеєм передав Голова ВРУ Дмитро Разумков. Учасники Урочистої академії також мали змогу побачити прем’єру документального фільму історика та журналіста В. Кіпіані «100 років боротьби та віри». В ньому вони побачили основні етапи становлення та розвитку Церкви християн віри євангельської в Україні.

Михайло Мокієнко, доктор філософських наук, у своєму виступі продовжив екскурс в історію та зробив ряд важливих заяв, де на противагу невігластва віруючих, розвінчав міф про чужорідність п’ятдесятництва для України. Молодіжний хор Церкви християн віри євангельської з м. Вараш Рівненської області супроводжував своїм виступом усю урочисту подію та надихав слухачів.

Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко у своєму підсумковому слові підкреслив, що треба боротися проти помилкової ідеології, яка намагається проникнути в Україну. Він наголошував, що ми повинні дати відсіч темряві, бути добрими воїнами, а не партизанами, що ховаються від ворога у кущах. «Коли здається, що ворог переміг, боротьба тільки починається! Так було на Голгофі. Жертовність і посвячення – наша сила», − звернув увагу він.

Читайте також:

Низка заходів, присвячених 100 річчю святкування п’ятдесятницького пробудження в Україні, завершилися цією кульмінаційною подією Урочистої академії в Києві.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Оксана Коваленко

Висококваліфікований, креативний викладач, перекладач англійської мови та журналіст. Має вищу відповідну освіту (викладач англійської та німецької мов), ряд сертифікатів (українського та міжнародного зразків) і дипломів з підвищення кваліфікації викладача іноземних мов та копірайтера.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button