СвітХристиянські новини

У Китаї Новий рік – рік гонінь на християн-китайців

Християни в Китаї святкують китайський Новий рік за жорстких обмежень та масовим цифровим спостереженням, повідомляє www.slovoproslovo.info з посиланням на christiantoday.com

Поки країна, де проживає 1,4 мільярда людей, у п’ятницю святкує китайський Новий рік, Release International закликає шанувати релігійну свободу та припинити «оруелівські прийоми», спрямовані на придушення християнства.

За оцінками, в Китаї живе 100 мільйонів християн, але багатьом з них доводиться поклонятися таємно, або терпіти втручання та переслідування з боку держави.

Церквам було наказано знести хрести з дахів, тоді як адвокатів, які намагаються їх захистити, позбавили свободи, а в деяких випадках викрали та утримували в режимі інкогніто, перш ніж їх змусили дати зізнання без власного юридичного представництва.

Зазначається, що існують «наполегливі та достовірні» повідомлення про те, що Китай катує адвокатів для отримання цих зізнань.

В ході репресій дітям заборонено відвідувати церковні служби, а пасторам наказали вивішувати в церкві прапор Комуністичної партії Китаю (КПК). Деяким також було наказано письмово пообіцяти свою лояльність КПК та ідеології президента Сі Цзіньпіна.

Церква Завіту Раннього дощу у Ченду зазнала неодноразових нападів з 2018 року після того, як її пастор Ван Ї критикував релігійну нетерпимість китайського уряду.

На даний час він відбуває дев’ятирічне ув’язнення. За останні три роки було заарештовано щонайменше 200 старійшин, пасторів та дияконів у церкві, близько 80 повідомляли про фізичні та психічні тортури.

«Церква завжди мала мандат говорити правду владі», – заявив генеральний директор Release Пол Робінсон.

«Якщо цього не зробити, це означало б, що Церква зазнала невдачі у своєму даному Богом покликанні. Коли ті, хто при владі намагається змусити замовкнути Церкву, вони також намагаються змусити замовкнути сумління нації».

Некомерційна організація також попереджає, що Covid-19 був використаний як привід для придушення церков та посилення масового цифрового нагляду за християнами та уйгурськими мусульманами.

Згідно з недавнім аналізом, за китайськими містами спостерігається найжорсткіше спостереження у світі, в Китаї перебуває понад половина з 770 мільйонів камер, що використовуються у всьому світі.

Спостереження включає використання розпізнавання обличчя для відстеження рухів громадян.

ChinaFile, орієнтоване на Китай видання, повідомляє, що використання  систем розпізнавання обличчя місцевою владою «стає все більш поширеним у Китаї, а також постійно зростають закупівлі звичайних систем відеоспостереження». 

Реліз попередив, що нагляд пов’язаний із системою соціальних кредитів Китаю, щоб влада могла покарати так званих правопорушників шляхом відрахування їх соціальних або пенсійних виплат.

«Влада Китаю також рухається під прикриттям Ковіду, щоб пришвидшити свої дії проти китайської церкви», – заявив генеральний директор звільнення Пол Робінсон.

«Наші партнери стверджують, що переслідування зараз такі ж серйозні, як і в будь-який час після Культурної революції Мао. Враховуючи триваючі репресії в Гонконгу та уйгурів, посилене переслідування Церкви протягом китайського Нового року видається неминучим».

«Ми не тільки спостерігали постійні спроби викорінити рух домашніх церков, але ми спостерігали, як Китай робить все більше публічних кроків до закриття та контролю своїх офіційно санкціонованих церков, включаючи знесення».

У демократичних країнах поклоніння та молитва переносились в Інтернеті під час пандемії. Але в Китаї онлайн-християнські зібрання заборонені, при цьому сили кібербезпеки контролюють Інтернет на предмет незаконної релігійної діяльності в Інтернеті.

Партнер із випуску та продемократичний борець Боб Фу заявив, що «цифровий авторитаризм – це зростаючий виклик» у Китаї не лише для християн, а й для уйгурських мусульман.

«Багато фермерів в Синьцзяні були змушені придбати смартфон, запрограмований Бюро громадської безпеки зі шпигунським програмним забезпеченням», – сказав він. 

«Комуністична партія Китаю має сотні мільйонів камер розпізнавання обличчя по всьому Китаю. Вони стежать за кожним кутом вулиці, починаючи від чотирьох стін церковних будівель і навіть від амвонів».

Торік Китай також посилив владу в Гонконзі, запровадивши закон про національну безпеку, який призвів до арешту та ув’язнення членів демократичної партії.

Фу сказав, що в деяких районах Гонконгу репресії були настільки серйозними, що «свобода слова та свобода об’єднань насправді гірші, ніж у материковому Китаї».

Читайте також:

«Існує довільне затримання, масове спостереження і величезні розправи з законно обраними законодавцями», – сказав він.

В одній церкві заморожений банківський рахунок, лише для того, щоб розглянути питання допомоги жертвам політичного переслідування.

«Те, що відбувається в Гонконзі, надсилає жахливе повідомлення по всьому світу».

«Світ повинен взяти до відома: у Гонконзі вже немає верховенства закону, немає незалежності, немає свободи преси, немає свободи об’єднань, немає свободи слова. Це все зникло».

Робінсон додав, що жителів Китаю та Гонконгу чекає «китайський Новий рік переслідування».

«По всьому Китаю ми бачимо позбавлення основних свобод», – сказав він.

«Ми продовжуємо закликати Китай довірити своїм власним громадянам ту основну свободу з усіх – свободу поклоніння».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button