Новини суспільстваХристиянські новини

Відбулася зустріч ВРЦіРО та представників МОН, говорили про: «Моральні ціннісні орієнтири в освіті»

Особливу увагу акцентували на питаннях майбутньої співпраці ВРЦіРО з Міністерством освіти і науки України і його очільником Сергієм Шкарлетом, говорили про моральні ціннісні орієнтири в освіті.

Згідно з повідомленням Інституту релігійної свободи, згадана зустріч пройшла безпосередньо під керівництвом Блаженнішого Святослава – Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви 11 лютого цього року в приміщенні самого міністерства.

Сторони обговорили стан викладання предметів духовно-морального спрямування в державних навчальних закладах, а також визнання дипломів вищих духовних закладів. Головуючий у ВРЦіРО висловив вдячність за створення спеціальної комісії експертів з етики і предметів духовно-морального спрямування.

Як вважають члени Ради Церков «Християнська етика» та схожі предмети є позитивною та ефективною складовою в освітньому процесі загалом. Так Євстратій, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Православної Церкви України, заявив: «Вірити чи ні – справа особистого вибору і відповідальності людини. Але освіченість у елементарних питаннях релігії – ознака культурної і всебічно розвиненої особистості, і цю можливість школа має давати».

Сергій Шкарлет, своєю чергою, розповів присутнім, що програма такого предмету, як «Християнська етика» свого часу розроблялася та узгоджувалась представниками різних церков, щобільше, вона понад п’ятнадцять років викладається в загальноосвітніх закладах України, а в західних регіонах – ще довше.

Варто наголосити, що респонденти також обговорювали питання реалізації принципу «гроші за дитиною». Уже з 2019 року держава надає можливість отримувати фінансування навчання усім учням в освітніх закладах, це стосується також і тих, які навчаються у релігійних приватних закладах освіти. Це зазначено у п.10 ст. 78 Закону України «Про освіту».

Релігійна сторона висловила міністру суть своїх побажань до анти дискримінаційної експертизи навчальних підручників та програм, яку запровадило МОН. Духовні діячі переконані, що останнім часом спотворюються ідеї рівних прав і можливостей, адже під красивими гаслами боротьби з упередженим ставленням та дискримінацією, в освітньому процесі знецінюються такі моральні принципи, як сімейні цінності, духовна і культура спадщина українського народу.

Сергій Шкарлет з цього приводу резюмував, що Міністерство освіти і науки України завжди напоготові до повного співробітництва, надто, коли йдеться про мораль, про об’єднання держави, про «позитивні якості, які закладені в будь-якій релігії, про встановлення тих форм життя, які є базовими у нашій суспільній взаємодії».

Читайте також:

Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ висловив наступну думку:

«Дбаючи про молодь і добру, якісну, європейську освіту, потрібно дбати й про моральні ціннісні орієнтири, зокрема сімейні цінності, які не є релігійними, але загальнолюдськими. Освіта і виховання є єдиним цілим у зростанні, формуванні зрілої молодої всесторонньо розвиненої особистості. І тут Церкви, релігійні організації та педагоги є партнерами».

Під час зустрічі обговорили потенційну можливість підписання договору про співпрацю між Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій та Міністерством освіти й науки України. Принагідно згадаємо, що у 2008 році ВРЦіРО була підписана угода про партнерські стосунки з МОЗ України.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button