Україна

У Івано-Франківську запускають проєкт із популяризації сімейних цінностей та підвищення народжуваності

В Івано-Франківську стартує просвітницько-інформаційна ініціатива, спрямована на підвищення народжуваності в місті, популяризацію сімейних цінностей та здорового материнства, а також підтримку здоров’я жінок усіх вікових груп.

Джерело: galka.if.ua

Про проєкт під назвою «Народжуємо нескорених. Будуємо майбутнє» було оголошено під час пресконференції 16 березня. Проєкт триватиме п’ять місяців і включатиме різноманітні заходи та події. Перша зустріч відбудеться 28 березня у конференц-залі Університету Короля Данила, повідомляє видання «Галка».

Проєкт включає кілька запланованих ініціатив, а саме:

  1. Ремонт виписної кімнати в пологовому будинку в Івано-Франківську.
  2. Висвітлення історій 10 успішних молодих франківських мам у друкованих виданнях через фотопроєкти.
  3. Організація дводенного фестивалю для дітей.
  4. Проведення серії з десяти безкоштовних тренінгів із залученням відомих лікарів та психологів на базі освітньої платформи УКД. Ці сесії будуть присвячені актуальним проблемам психологічного та фізичного здоров’я сучасних жінок.

Статистика показує, що у 2022 році в порівнянні з 2021 роком кількість народжених зменшилася на 20%.

Марія Бойко, директор Івано-Франківського міського клінічного перинатального центру, зазначила, що за рік масштабного вторгнення Україна постала перед численними труднощами, в результаті чого багато молодих жінок виїхали за кордон.

«Імовірність зниження народжуваності з року в рік може зростати. Українська нація нас дуже хвилює, а також – молодий мешканець Івано-Франківська, а саме у контексті збереження цінностей. Щоб покликати молодь залишитися у країні, створювати тут сім’ї, ми маємо говорити про те, як має бути, як правильно планувати сім’ю, вагітність і пологи».

Вона також наголосила, що для покращення розуміння суспільства щодо народжуваності необхідно залучати різні сфери соціуму.

«Перинатальний центр – це колиска нашої нації. Нам надзвичайно важливо плекати здорову націю, пропагувати успішне материнство, а перинатальний центр зробити європейського зразка – із сучасним ремонтом та ставленням до пацієнтів, з висококваліфікованим персоналом та приємною атмосферою».

Марія Хакімова, яка є головним спеціалістом управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради, наголошує на важливості майбутніх тренінгів для жінок, адже вони дадуть настанови щодо відповідних дій.

Вона вважає, що проєкт запропонує цінну допомогу батькам, висвітливши шлях для особистісного зростання та подолання невизначеності.

Також народна депутатка України Оксана Савчук визнала, що сприяння народжуваності є найважливішим пріоритетом міської влади.

«Спільний соціальний проєкт, який включає інформаційно-просвітницьку кампанію та реконструкцію – це прекрасна нагода підсилити існуючу кампанію міста по стимулюванню народжуваності. Ми хочемо розбити міф, що народжувати у міському пологовому страшно. Це не страшно, це професійно, і є всі умови, щоб жінка почувала себе комфортно».

Представники Blago, які є одними з організаторами ініціативи, заявили, що як велика корпорація вони несуть часткові зобов’язання за добробут громади, де вони працюють і розширюються. Їхньою метою є не лише будівництво житлових комплексів, а й створення успішних міст. Тому вони надають пріоритет розвитку чудової, затишної та підбадьорливої атмосфери для майбутніх батьків та їх новонароджених.

Читайте також:

За словами Михайла Космія, який є першим проректором УКД, університет є освітньою платформою проєкту.

«Оскільки команда УКД піклується не тільки про освіту, а й про формування правильних сімейних цінностей, психоемоційне та фізіологічне здоров’я нашого молодого покоління, будемо реалізовувати цей важливий проєкт як співорганізатори».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button