Християнські новини

Питання релігії, культури, ЗМІ, молоді, спорту і сім'ї хочуть об'єднати в одному Комітеті

Голова Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Микола Княжицький 12 серпня 2019 року заявив, що нова парламентська більшість – пропрезидентська партія “Слуга народу” – запропонувала фактичну ліквідацію Комітету з питань культури і духовності. Він пропонує не допустити цього, повідомляє “Релігія в Україні” .
“Я очікував схожих підходів, але сподівався, що, якщо на таке не наважився Янукович, Зеленський теж зупиниться. Марно. Функції комітету пропонується передати новоствореному Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. І разом з мовною політикою, законодавством у сфері культури, комітет, як вказано у пропозиціях займатиметься зовнішнім туризмом, курортами, сімейно-шлюбними відносинами, демографічною політикою, спортом великих досягнень, використанням коштів, отриманих від лотерей та бетінгу на розвиток спорту, і багато чим іншим. Це важливі напрямки. Але очевидно, що поєднання таких сфер, як культура, релігія, духовна спадщина, з медіаринком, туризмом, спортом свідчать про нерозуміння функцій Парламенту і тих напрацювань, які вдалося реалізувати за останні 5 років”, – пише Княжицький у Facebook.
Він зазначає, що діяльність комітетів не можна розглядати безвідносно до реалій. “В Україні, яка змагагається за місце в ЄС, обороняється у війні з Росією, змінює постколоніальне суспільство, культура і духовна спадщина – основні сфери державної політики, роль яких постійно намагаються применшити вороги України”, – пише голова Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності.
“Туризм – це важлива галузь економіки, яка очевидно повинна розвиватися. Саме економіки! Спорт – частина освітньої сфери, пов‘язана з охороною здоров‘я і системою обороноздатності. І навіть, якщо представників обраної влади цікавить ручне керування квотами, ліцензіями, медіа – це не привід знищувати і Комітет культури та духовності, і Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики. Закон про аудіовізуальні послуги відповідно до рекомендацій РЄ і ЄП і є реалізацією захисту свободи слова. Створення окремого комітету свободи слова з виключенням з його відання інформаційної політики – фейк та антиєвропейська показуха”, – пояснює він.
“Як і об‘єднання в одному комітеті захисту прав людини, національних меншин і досягнення миру на окупованих територіях. Мир на окупованих територіях зруйнували не національні меншини, а Путін! І тому його забезпеченням має займатися комітет з питань оборони, інші комітети, які пов‘язані з реінтеграцією. Права переміщених осіб – лише важлива, але невелика складова забезпечення реінтеграції”, – наголошує Княжицький.

Більше про культуру і духовність:

“Я переконаний, що нівелювання ролі комітетів з питань культури і духовності, свободи слова і інформаційної політики та прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин не можна допустити. Прошу про підтримку відповідальних громадян і свідомих політиків”, – звертається Микола Княжицький.

Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

Читайте нас в Телеграм

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button