Багато людей тікає з Ірану, і сотні увірували в Ісуса Христа під час втечі

В Ірані відбуваються революційні культурні зміни. Багатомісячні протести проти режиму були жорстоко придушені поліцією, внаслідок чого загинуло понад 500 осіб. Сотні шкіл для дівчат госпіталізували своїх учениць через хвилю отруєнь. Страх і невизначеність змусили багатьох шукати порятунку.
Джерело: CBN
Тисячі людей тікають на північ, до однієї з єдиних вільних і демократичних країн регіону: Вірменії.
У цьому віддаленому пункті перетину кордону зосереджено багато глобальних геополітичних конфліктів. Росія активно веде торгівлю з Іраном, і багато зброї, яка потрапляє в Україну, може надходити через цю територію. Потім є Азербайджан, який хоче отримати цей коридор, щоб дістатися до Туреччини й Заходу.
І прямо посередині всього цього є крихітна країна Вірменія, яка функціонує як безпечне місце для християн та інших іранців, які тікають від переслідувань.
Пастор Джейкоб Перслі з місії «Gateway Missions» сказав:
«Ось тут ви бачите річку, вона називається Аракс. І річка Аракс − це, по суті, кордон між Вірменією та Іраном. А якщо ви пройдете трохи далі на захід, то побачите кордон між Туреччиною та Вірменією».
Ми зустрілися з Пурслі на єдиному прикордонному переході між Іраном та Вірменією.
«Це єдиний пункт перетину кордону для іранців, які в’їжджають. Вони можуть потрапити до Вірменії тільки в цьому місці», − сказав він.
«В Ірані прозелітизм є незаконним. Тому, як християнин, ви не можете легально поїхати до Ірану, щоб поділитися християнською вірою. І вам навіть не дозволено мати перську Біблію. Це незаконно − мати Біблію перською мовою. Тож ми виявили, що перси приїжджають до християнської Вірменії й шукають, що таке християнство. Щоб знайти церкву, знайти Біблію, поставити питання. І оскільки це єдиний пункт перетину кордону, ми бачимо, що тисячі людей перетинають його щодня».
Він каже, що багато з цих людей, які перетинають кордон, досить сприйнятливі до Євангелія.
«Ті, хто приїжджає з Ірану, дуже раді зустріти християнина і послухати його, − сказав Пурслі. − І насправді ми бачили, як багато з них, я маю на увазі сотні, увірували в Ісуса Христа. Просто їм потрібно почути, їм потрібно, щоб хтось був проповідником або євангелістом, щоб навчити їх і показати їм це, і вони так прагнуть читати Біблію, але їм не дозволяють її мати».
Але подорож може бути сповнена ризику. Нещодавно автобус з іранцями загорівся під час підйому підступною гірською дорогою на шляху до столиці Вірменії, Єревану. На щастя, ніхто не постраждав. Але все ж таки найбільше занепокоєння у тих, хто приїжджає сюди, викликає те, що навіть після виїзду з Ірану їхні сім’ї та друзі на батьківщині можуть бути в небезпеці.
Газалі, іранка, яка живе у Вірменії, розповіла нам: «Мене саму, знаєте, побили чотири роки тому в Ширазському університеті через хіджаб, бо я зняла хустку».
«В Ірані жінки дуже страждають через численні зґвалтування та домагання, і це нормально! Ніхто цього не розуміє. Вони кажуть, що це нормально. Ти жінка, тому повинна підкорятися», − пояснила вона.
Читайте також:
Оскільки конфлікт в Ірані триває, Джейкоб і його команда готуються до збільшення кількості біженців, які шукають тут притулку. І в той час, як Вірменія стикається з власними проблемами з Азербайджаном, все більше росіян і українців прибувають до країни, рятуючись від конфлікту, що триває. І незалежно від того, звідки вони родом, Яків і його команда приймають всіх з розпростертими обіймами.
«Моліться, щоб Господь послав своїх загублених овець з Ірану до Вірменії, щоб вони знайшли Його, Доброго Пастиря овець, і щоб Він послав цих людей до нашої церкви й до таких церков, як ми, які проводять цю роботу», − сказав Пурслі.