Християнські новини

У лютому у Франції відбулося не менше 10 випадків вандалізму в храмах

Згідно даних французьких новинних агентств з початку лютого у Франції було зареєстровано не менше 10 випадків вандалізму і осквернення католицьких церков. Вандалізм у Франції набуває загрозливих масштабів.
Вандали в католицьких церквах по всій країні розбили статуї, знищили релікварії, розкидали або знищили Євхаристійні Дари, спалили вівтарний одяг і знищили хрести, а також вчинили інші акти осквернення предметів релігійного призначення, повідомляє газета Слово про Слово  з посиланням на портал invictory.org.
За повідомленням La Croix International, один з найбільш ранніх інцидентів стався 4 лютого в католицькій церкві Святого Миколая в Уілье, Івелен, де була знайдена розбита на землі статуя Пресвятої Діви Марії. Церква раніше вже пережила випадки вандалізму всього за кілька тижнів до цього, коли був знайдений кинутий на землю вівтарний хрест і пошкоджено крісло в храмі. Ще один напад на церкву Святого Миколая було зафіксовано 10 лютого, коли в храмі був знайдений кинутий на землю табернакль для Святих Дарів. 35-річний чоловік пізніше зізнався в поліції в скоєнні акту вандалізму.
5 лютого в кафедральному соборі Сен-Ален в Лаворі, на півдні центральної частини Франції, були виявлені сліди вандалізму: знайдено спаленим вівтарний одяг, зруйновані або знівечені хрести і статуї. Пожежа в храмі була відразу виявлена парафіяльним секретарем і тому не поширилася сильно, хоча вогонь пошкодив вівтар і прилеглі ділянки 800-річного собору, який нещодавно було відремонтовано.
«Я рішуче засуджую вандалізм в соборі Лавора і поділяю обурення, викликане цим нестерпним вчинком», – заявив у своїй заяві після інциденту Жан Терлье (Jean Terlier), депутат від місцевого округу.
6 лютого, всього через днів після інциденту в соборі Сен-Ален, вандали увірвалися в будівлю католицької церкви в Німі, де перекинули табернакль і розкидали освячені гостії по землі, намалювали екскрементами хрест на стіні храму і пошкодили інші предмети релігійного призначення в церкві.
«Цей акт профанації шкодить нам усім в наших найглибших переконаннях», – сказав єпископ Німа Робер Ваттебле (Robert Wattebled).
Єпископ також оголосив, що в церкві повинна бути проведена так звана Меса компенсації, перш ніж звичайні Меси можна буде знову здійснювати в оскверненненому храмі. Прелат зазначив, що місцеві чернечі ордени, громади яких існують в єпархії, вже запропонували дотримуватися дні посту і молитви в якості духовного відшкодування за акт вандалізму. Єпископ закликав католиків-мирян приєднатися до молитви і посту.
Ще один інцидент осквернення храму був зареєстрований 9 лютого в церкви Нотр-Дам-де-Діжон в Кот-д’Ор, приблизно в 175 милях на південний схід від Парижу. В цьому випадку табернакль був відкритий, а Євхаристійні Дари розкидані. Вівтарний одяг також був забруднений, а книга Миссал (католицький Служебник) була порвана.
Священик Еммануель Пік (Emmanuel Pic) з приходу Нотр-Дам-де-Діжон повідомив в інтерв’ю La Bien Public, що, оскільки нічого, що має велику матеріальну цінність, не постраждало, схоже, вандали хотіли завдати удару саме в «серце католицької віри». Меси поновилися в приході після того, як місцевий архієпископ зробив тут Месу компенсації.
У заяві, опублікованій в інформаційному бюлетені групи, Еллен Фантини (Ellen Fantini), виконавчий директор Обсерваторії по нетерпимості і дискримінації по відношенню до християн в Європі, приєдналася до місцевих єпископів, священиків і цивільної влади, засуджуючи «шокуючі» акти вандалізму. «Ми щиро сподіваємося, що винні постануть перед судом, і усвідомлення зростаючої антихристиянської ворожості у Франції досягне публічності», – сказала Фантини.
У заяві, розміщеній в Twitter 13 лютого, прем’єр-міністр Франції Едуар Філіп також засудив дії вандалів перед зустріччю з католицькими єпископами країни.
«За один тиждень у Франції 5 церков були спаплюжені. В нашій світській республіці культові місця користуються повагою. Такі вчинки шокують мене і повинні бути одностайно засуджені. Я розповім про це єпископам Франції на засіданні форуму діалогу з Католицькою Церквою », – сказав прем’єр.
В даний час тривають розслідування стосовно осіб, які вчинили ці акти вандалізму.

Більше про антихристиянські настрої у світі:

Католицька Церква у Франції і Бельгії вже пережила ряд актів вандалізму в 2016 році з боку «Ісламської держави». Найгірше з цих нападів включало вбивство літнього священика Жака Амеля, який був убитий джихадистами під час здійснення Меси в церкві в Сент-Етьєн-дю-Рувр в Нормандії. Нападники увійшли до церкви і взяли в заручники священика і ще чотирьох віруючих. Місцеві правоохоронні органи повідомили, що в ході нападу ісламісти перерізали священику горло, після чого захопили заручників, екстремісти були застрелені поліцією.

Джерело: invictory.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button