Світ

Президентом Бразилії обраний Лула Да Сілва. Що це означає для України?

Да Сілва отримав 50,9 % голосів виборців, а Болсонару – 49,1 %, згідно з даними виборчої комісії країни. Проте через кілька годин після оголошення результатів і привітань від світових лідерів, Болсонару все ще не визнав своєї поразки і не відреагував жодним чином.

Джерело: 1.cbn.com

Для України перемога Лула да Сілва може виявитися проблемою, адже у новообраного президента проросійські настрої. У травні в інтерв’ю журналу Time політик заявив, що не вважає президента Росії Володимира Путіна єдиним винним у війні в Україні. На його думку, відповідальність за конфлікт несуть також США, Євросоюз і Київ.

«США і Євросоюз повинні були сказати: Україна не приєднається до НАТО, це вирішило б проблему, − заявив Лула да Сілва. − Іноді я дивлюся, як президент України [Володимир Зеленський] виступає по телебаченню, заслуговує на оплески, зустрічає стоячі овації [європейських] парламентаріїв. Цей хлопець відповідальний за війну так само, як і Путін», − сказав він.

Для да Сілви вибори з високими ставками стали приголомшливим поверненням. Його ув’язнення за корупцію відсунуло його на другий план на виборах 2018 року, де переміг Болсонару, який використовував президентство для просування консервативних соціальних цінностей, а також виголошував запальні промови.

«Сьогодні єдиним переможцем є бразильський народ, − сказав да Сілва у своїй промові в неділю ввечері. − Це перемога демократичного руху, який сформувався над політичними партіями, особистими інтересами та ідеологіями, щоб демократія вийшла переможцем».

Чотири роки перебування на посаді президента Болсонару були позначені проголошеним консерватизмом і захистом традиційних християнських цінностей. Він стверджував, що повернення до влади його суперника призведе до комунізму, легалізації наркотиків, абортів і переслідування церков − того, чого не було протягом попередніх восьми років перебування да Сілви на посаді президента.

Це були найжорсткіші вибори в країні з часу її повернення до демократії в 1985 році й перший випадок, коли чинний президент не зміг переобратися на другий термін. Двох кандидатів розділили трохи більше ніж 2 мільйони голосів; попередні перегони, що відбулися у 2014 році, завершилися з різницею приблизно в 3,5 мільйона голосів.

Перемога да Сілви продовжила хвилю нещодавніх перемог лівих сил по всьому регіону, в тому числі в Чилі, Колумбії та Аргентині.

«Величезний виклик, який стоїть перед Лулою, буде полягати в тому, щоб заспокоїти країну, − сказав він. − Люди не тільки поляризовані з політичних питань, але й мають різні цінності, ідентичність та думки. Щобільше, їх не цікавлять цінності, ідентичність та думки іншої сторони».

Але він також запам’ятався причетністю його адміністрації до масштабної корупції, виявленої в результаті масштабних розслідувань.

Да Сілва був ув’язнений на 580 днів за корупцію і відмивання грошей. Пізніше його засудження було скасовано вищим судом Бразилії, який постановив, що головний суддя був упередженим і вступив у змову з прокурорами. Це дозволило да Сілві вшосте балотуватися на посаду президента.

Да Сілва пообіцяв збільшити витрати на бідних, відновити відносини з іноземними урядами та вжити рішучих заходів для ліквідації незаконних суцільних рубок в тропічних лісах Амазонії.

«Ми знову будемо здійснювати моніторинг та спостереження в Амазонії. Ми будемо боротися з кожною незаконною діяльністю, − сказав да Сілва у своєму виступі. − Водночас, ми будемо сприяти сталому розвитку громад в Амазонії».

Новообраний президент пообіцяв створити міністерство у справах корінних народів Бразилії, яке очолить представник корінних народів.

Однак, намагаючись досягти цих та інших цілей, да Сілва зіткнеться з сильною опозицією з боку консервативних законодавців.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

3 Коментарів

 1. Власне, для України цей новий поворот у владно-політичній ситуації в далекій Бразилії, як виглядає, практично НІЧОГО не змінить.
  Тобто Україна, наскільки мені відомо, не мала від Бразилії жодної підтримки й допомоги за президентства консерватора і (начебто) християнина Болсонару. Й, тим паче, нема чого сподіватися на якісь тут зміни на краще, коли новим главою держави обрано цього лівого демагога-популіста.
  Хіба що Путін буде намагатися якось обходити санкції, використовуючи, зокрема, й цю нову бразильську адміністрацію, очолювану старим корупціонером Лулою да Сілвою.

 2. Р. S. Разом з тим тут є ще дещо “цікаве”.
  І навіть не лише те, що цей новий-старий бразильський президент-лівак є, наприклад, прихильником ЛГБТ-ідеології чи досить прихильно ставиться до криміналітету тощо.
  Як відзначає, скажімо, один з українських консервативних оглядачів, “особливе значення має те, що Бразилія володіє одним із найпотужніших ВПК в світі. Зокрема, є ледь не найкрупнішим постачальником боєприпасів в арабські країни. Так що конкретно нас може очікувати багато цікавого.”

 3. Р. Р. S. ПОПРАВКА. У моєму попередньому коменті випадково вкралася прикра помилка – деяка неточність змістовного характеру.
  Тобто у його першому реченні правильно слід читати, зокрема, так: “…чи досить ПОБЛАЖЛИВО ставиться до криміналітету тощо.”

  А також. Мабуть, також варто зазначити, що ця перемога лівацько-популістського (в т. ч. гомофільного) кандидата на президентських виборах в Бразилії сталася на тлі його фактичної підтримку з боку ліво-ліберальних кіл Демократичної партії США. Й це попри навіть його декларований “антиамериканізм”. Одначе направду (по суті) – суто зовні-позірний: на потребу відповідних настроїв досить значної частини пересічної людності – як Бразилії, так і інших країн латиноамериканського регіону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!