Блог Себастьяна Тегзи

Про гріхоцентричне Євангеліє

Пам’ятаю якось приїжджав в Україну Нік Вуйчич на всеукраїнське Свято Подяки і виступав з євангелізаційним словом на Хрещатику. Багато людей були тоді втішені й збудовані цим виступом та й усім святом взагалі. Але знайшлися також і незадоволені Баби-яги (як же без них?), які після виступу Вуйчича почали розганяти праведний хейт, мовляв, той проповідував «інше Євангеліє». Бо не достатньо проїдав людям мізки, які вони, мовляв, закінчені грішники.

І це, я вам скажу, доволі стара болячка. Коли в деяких неспокійних християн все їхнє «євангеліє» обертається навколо гріха. І вони, крім того, що й самі спокою не мають, ще й іншим хочуть нав’язати своє викривлене бачення та неврози. І коли хтось не є так само зацикленим на перфекціонізмі та гріху, як вони, християнство такої людини неминуче ставиться під великий сумнів. І тільки тоді, коли ви переживете серйозні душевні муки, добре сфокусуєтесь на гріху і відчуєте себе абсолютним багном, вас приймуть в клуб «чистого Євангелія».

Даллас Віллард дуже влучно назвав це «the gospel of sin management» − «євангеліє управління гріхами». Проте зі справжнього Євангелія тут залишилось не багато. Тут все обертається навколо нереалізованого перфекціонізму, хоч і багато говориться про благодать. Однак, частина правди видана за всю правду є неправдою.

Щоб краще проілюструвати цю проблему, наведу приклад, але не якогось одіозного автора, а одного з кращих євангельських проповідників сучасності, який написав книгу «50 причин смерті Христа». І причина номер один у його списку є така: «щоб умилостивити гнів Божий». Що тут скажеш? Саме це він вважав за необхідне сказати насамперед. Об’явлення ж Божої любові натомість йде в нього навіть не другою, а десь шостою чи сьомою причиною, не пам’ятаю точно. І такі пріоритети зберігаються в багатьох інших авторів. І це свідомий підхід.

Читайте також:

Для мене це якийсь очевидний крен в сторону від Нового Завіту, а не до його логіки та пріоритетів. І це безсумнівно проблема, яку потрібно долати, а не підхід, який треба захищати. Тому що Євангеліє − це насамперед про Божу любов, а відтак і про все решта. І саме у світлі Божої любові ми можемо все це решту правильно зрозуміти.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button