Актуальне

Ціна світла

Світло коштує дорого, як виявляють багато родин, коли зростають рахунки за електроенергію. Чи це електрика, свічки чи вогонь — щоб зробити світло, щось спалюється. Щось споживається. І воно має ціну. Не знаю, чи замислювалися ви, скільки вартувало підтримувати в Храмі горіння такої величезної менори день і ніч, але це точно було недешево. Світло є цікавою концепцією, яку Бог використовує в Біблії, щоб навчити нас важливих істин про духовну реальність. Ось деякі думки щодо цього.

Бог є світло

Цікаво, що Бог описується як світло (наприклад, Івана 1:5), але також як Батько Світла (Якова 1:17), оскільки світло було частиною Його створеного порядку. Але в будь-якому випадку Біблія часто використовує тему світла та темряви для опису добра і зла. Тому не дивно, що ключовим елементом Божої скинії була величезна менора, яка символізувала б Його присутність.

Ще одна цікава річ полягає в тому, що темрява немов пожирає все навколо, поглинаючи світло, тоді як світло випромінюється м’яко, впливаючи на навколишнє середовище й освітлюючи все навколо, долаючи темряву. Це динаміка, яку ми спостерігаємо щодо Бога і ворога, світла і темряви: Бог має необмежену силу, необмежені ресурси, а сатана − обмежений. Він − створена істота і не має власного джерела подібного до Бога. Тому Бог також використовує для ілюстрації потоки води, які течуть постійно. У піщаних куточках Близького Сходу вируючий струмок – це диво, оскільки він робить можливим життя і підтримує його постійно. Бог – виробник, діяч, нескінченне джерело і світло, що продовжує пронизувати темряву. З іншого боку, сатана подібний до вакуума, чорної діри, яка тільки затягує все в себе і руйнує.

«Злодій тільки на те закрадається, щоб красти й убивати та нищити. Я прийшов, щоб ви мали життя, і подостатком щоб мали» (Івана 10:10).

Який контраст! Бог дає, сатана забирає. Яка динаміка!

Динаміка сили

Ми бачимо практичне втілення цієї динаміки в розповіді про Ісуса, Який ішов зцілити дочку Яїра.

«А коли Він ішов, народ тиснув Його. А жінка одна, що дванадцять років хворою на кровотечу була, що ніхто вздоровити не міг її, підійшовши ззаду, доторкнулась до краю одежі Його, і хвилі тієї спинилася їй кровотеча! А Ісус запитав: Хто доторкнувся до Мене? Коли ж відмовлялися всі, то Петро відказав: Учителю, народ коло Тебе он товпиться й тисне. Ісус же промовив: Доторкнувсь хтось до Мене, бо Я відчув силу, що вийшла з Мене… А жінка, побачивши, що вона не втаїлась, трясучись, підійшла та й упала перед Ним, і призналася перед усіма людьми, чому доторкнулась до Нього, і як хвилі тієї одужала. Він же промовив до неї: Дочко, твоя віра спасла тебе; іди з миром собі!» (Луки 8:42-48).

Хвороби та немочі – це робота гріха та сатани, не Бога. Є травма або зламаність, потреба в лікувальній силі, і сила передається. Ісус відчув себе виснаженим, Він відчув, як з Нього вийшла сила. Це служіння.

Сила перетікає від нас іншим. Світло має ціну

У цьому немає нічого поганого, але нам потрібно зрозуміти, що відбувається. Якщо ми не зрозуміємо цього, ми дуже швидко пересохнемо, вимотаємось і наші сили вичерпаються, коли ми витрачатимемо своє життя і сяятимемо світлом своїм коштом. Саме тому Ісус часто усамітнювався, щоб провести час з Отцем. Щоб заповнювати вічну силу, яку Бог дає не мірою. Однак недостатньо просто розраховувати на Божу щедрість, з якою Він наповнює нас, коли ми виснажені. Ми також відповідальні за те, щоб дізнаватись у Нього, що саме нам треба робити, а не бігати навколо, займаючись усякою потребою, яку ми побачили. Ми повинні зрозуміти Божий план для нас і з’ясувати, де Він діє.

«Відповів же Ісус і сказав їм: Поправді, поправді кажу вам: Син нічого робити не може Сам від Себе, тільки те, що Він бачить, що робить Отець; бо що робить Він, те так само й Син робить» (Івана 5:19).

Джерело сили

Якщо навіть Ісус з обережністю ставився до того, щоб служити в рамках дії Бога, відповідно до Його волі, наскільки ж ми повинні бути обережнішими, щоб не бігати навколо, як безголові курчата, не погоджуючи з Батьком те, що Він бажає від нас кожен день? І у Бога справді є робота для нас щодня. Він запланував добрі справи спеціально для кожного з нас:

«Бо ми Його твориво, створені в Христі Ісусі на добрі діла, які Бог наперед приготував, щоб ми в них перебували» (Ефесян 2:10).

Бог не обмежений, але ми обмежені. Нам потрібно знову й знову повертатися до джерела

Світло коштує дорого і віддавати своє життя іншим дорого. Ми повинні витрачати себе з розумом, як веде Бог. Він знає, у що треба вкладатися нам, а про що мають подбати інші. Він може показати нам, де світити нашим світлом для максимального ефекту, і коли ми ходимо в силі Святого Духа, ми можемо робити набагато більше, ніж своїми власними силами. Ісус сказав учням чекати в Єрусалимі, доки прийде Святий Дух, і після цього вони ходили, одягнені в силу згори. То був зовсім інший сценарій! Яка сміливість! Які дива! Давайте також намагатися проводити час в очікуванні Бога, щоб ми могли діяти в силі Його Духа і згідно з Божими планами.

«…А народ, що знає свого Бога, зміцніє та й діятиме» (Даниїла 11:32).

Якщо ми ходимо в Божій силі, щоб робити добрі справи, які Він уже приготував для нас, ми можемо очікувати побачити в нашому житті виконання того, що не може зробити людина сама по собі – великі подвиги! З Божою надприродною силою, що тече через нас, ми можемо робити набагато більше, ніж доступно у нашій ваговій категорії. Ми, Божі діти, можемо робити неймовірні речі, сяючи своїм світлом заради Нього у цьому темному світі. Але для того, щоб не згоріти під час цього сяйва, нам потрібно залишатися підключеними до нескінченного джерела світла та життя, яким є Бог.

«і будеш давати голодному хліб свій, і знедолену душу наситиш, тоді то засвітить у темряві світло твоє, і твоя темрява ніби як полудень стане, 11 і буде Господь тебе завжди провадити, і душу твою нагодує в посуху, кості твої позміцняє, і ти станеш, немов той напоєний сад, і мов джерело те, що води його не всихають!» (Ісая 58:10-11).

Джерело: ieshua.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button