Варто замислитись

Невже саме твоє щастя – у центрі Всесвіту?

Ти помічав, що в нашому світі усе зосереджено навколо людини? Скільки пам’ятників споруджено людині, скільки книг і картин вихваляють її індивідуальність… Сьогодні людина – об’єкт захоплення. Але при всьому цьому щось значне залишається в тіні.

Спробуй зараз закрити очі і уявити людину, яка вміщувала б усі найпрекрасніші якості, які ти можеш пригадати. Найчистіша гідність у поєднанні з унікальним смиренням, творчість і почуття гумору, і багато іншого. Виходить нереальний, фантастичний образ! Але тільки уяви: всі найпрекрасніші риси, які ти коли-небудь помічав у людях, в усій своїй повноті ніколи не зможуть зрівнятися з перевагою особистості Бога.

Творіння, люди – це лише примарний відгомін, це недосконале відображення образу досконалого Творця… Він знаходиться по середині, це Він – Сонце у центрі нашої сонячної системи!

Просто чомусь усе більше поширюється мовчазна впевненість, що усе в цьому світі існує лише для того, аби людині було добре, аби зробити її щасливою та неушкодженою. Впевненість, що усі космічні та біохімічні процеси у Всесвіті зосереджені лише на тому, щоб забезпечити їй комфортне перебування на Землі і наявність гарячого сніданку в поєднанні з ароматною кавою щоранку. Але, хіба у всій цій схемі ви не помічаєте нотки людської егоцентричності і якоїсь… невідповідності?

Якщо вірити Біблії, Бог навіть і світ створив для Своєї слави і радості, а не заради нашого задоволення. Він створив людей для спілкування, хоч не потребував їх; звичайно, Він любить кожного з нас безумовно і з задоволенням піклується, але Він створив нас для Себе, а не Себе для нас.

Читайте також:

Схожі статті

Чи егоцентрично це з Його боку? Анітрохи, якщо тільки згадати про Його статус, Його природу і обгрунтований суверенітет. При такому підході багато питань знаходять свої відповіді, а багато неясностей – свої місця.

Ось чому нам варто більше захоплюватися Ним.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Ангеліна Должкова

Бакалавр кафедри романо-германської філології в Українському Гуманітарному інституті (педагог, перекладач). Є випускником біблійного інституту "Слово Життя". Студент магістратури УБТС програми "Християнське консультування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button