«Цифрова релігія» викликає «духовну революцію» серед міленіалів

Відповідно до нового дослідження, цифрова релігія веде до «духовної революції» серед багатьох молодих людей.
Джерело: studyfinds.org
Хоча це може звучати так, але це не поклоніння технологіям і соціальним мережам. Натомість дослідники з Університету Ватерлоо кажуть, що релігійні громади використовують ці інструменти, щоб охопити мілленіалів, які прагнуть брати участь в організованій релігії — без необхідності відвідувати служби.
«Ми знаємо, що все більше і більше людей звертаються до цифрових засобів духовності, таких як групи і чати з пасторами, онлайн-проповіді та релігійний вміст у соціальних мережах, — каже професор соціології Ватерлоо Сара Вілкінс-Лафламм в університетському релізі. — Ми виявили, що хоча цифрова релігія не обов’язково залучає до участі багато нових міленіалів, вона збагачує досвід тих, хто вже залучений».
У перші місяці пандемії віддалені церковні служби дозволили багатьом людям продовжувати практикувати свою віру, не виходячи з дому. Хоча дослідження показує, що сучасні технології роблять організовану релігію набагато привабливішою для духовних представників міленіалів, переважна більшість її не практикує.
«Вона все ще присутня для значної меншості дорослого молодого населення, і для багатьох із них цифрова релігія відіграє важливу додаткову роль до особистого сповідування їхньої віри», — додає Вілкінс-Лафламм.
У той час як попередні дослідження вивчали роль цифрових технологій, соціальних медіа та інших засобів масової інформації в релігійних службах сьогодні, Вілкінс-Лафламм каже, що це перше дослідження, яке розглядає, хто насправді бере участь у віддалених службах і як це впливає на їхню віру.
«Соціальне середовище дійсно відіграє важливу роль, оскільки цифрові релігійні обряди набагато більш поширені в загалом більш релігійному контексті США, у порівнянні з загалом більш світським контекстом Канади, – підсумовує Вілкінс-Лафламм. − Цифрові релігійні практики часто, але не завжди, пов’язані з іншою особистою релігійною та духовною діяльністю серед міленіалів».
Дослідження опубліковано в Review of Religious Research.