Аналітика

«Цифрова релігія» викликає «духовну революцію» серед міленіалів

Відповідно до нового дослідження, цифрова релігія веде до «духовної революції» серед багатьох молодих людей.

Джерело: studyfinds.org

Хоча це може звучати так, але це не поклоніння технологіям і соціальним мережам. Натомість дослідники з Університету Ватерлоо кажуть, що релігійні громади використовують ці інструменти, щоб охопити мілленіалів, які прагнуть брати участь в організованій релігії — без необхідності відвідувати служби.

«Ми знаємо, що все більше і більше людей звертаються до цифрових засобів духовності, таких як групи і чати з пасторами, онлайн-проповіді та релігійний вміст у соціальних мережах, — каже професор соціології Ватерлоо Сара Вілкінс-Лафламм в університетському релізі. — Ми виявили, що хоча цифрова релігія не обов’язково залучає до участі багато нових міленіалів, вона збагачує досвід тих, хто вже залучений».

У перші місяці пандемії віддалені церковні служби дозволили багатьом людям продовжувати практикувати свою віру, не виходячи з дому. Хоча дослідження показує, що сучасні технології роблять організовану релігію набагато привабливішою для духовних представників міленіалів, переважна більшість її не практикує.

«Вона все ще присутня для значної меншості дорослого молодого населення, і для багатьох із них цифрова релігія відіграє важливу додаткову роль до особистого сповідування їхньої віри», — додає Вілкінс-Лафламм.

У той час як попередні дослідження вивчали роль цифрових технологій, соціальних медіа та інших засобів масової інформації в релігійних службах сьогодні, Вілкінс-Лафламм каже, що це перше дослідження, яке розглядає, хто насправді бере участь у віддалених службах і як це впливає на їхню віру.

«Соціальне середовище дійсно відіграє важливу роль, оскільки цифрові релігійні обряди набагато більш поширені в загалом більш релігійному контексті США, у порівнянні з загалом більш світським контекстом Канади, – підсумовує Вілкінс-Лафламм. − Цифрові релігійні практики часто, але не завжди, пов’язані з іншою особистою релігійною та духовною діяльністю серед міленіалів».

Дослідження опубліковано в Review of Religious Research.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button