Світ

За останні 500 років Європа переживає найсильнішу посуху

За останні 500 років Європа переживає найсильнішу посуху, що призвело до скорочення внутрішнього судноплавства, виробництва електроенергії та врожайності деяких культур.

Джерело: unian

Згідно з серпневим звітом Європейської обсерваторії (EDO), 47 % території Європи перебувають у загрозливих умовах із явним дефіцитом ґрунтової вологи.

«Сильна посуха, яка вразила багато регіонів Європи з початку року, станом на початок серпня ще більше посилилася і погіршилася», − зазначено у звіті EDO.

Більша частина Європи пережила кілька тижнів аномально високих температур цього літа, що посилили посуху, викликали лісові пожежі, спонукали влади деяких країн випустити попередження щодо здоров’я та закликати до активніших дій для боротьби зі зміною клімату.

Через посуху в Європі постраждали ярові культури: урожайність кукурудзи у 2022 році буде на 16 % нижчою від середнього показника за попередні п’ять років, а врожайність сої та соняшнику впаде на 15 % та 12 % відповідно.

EDO повідомила, що дощі в середині серпня могли покращити ситуацію, але в деяких випадках вони супроводжувалися грозами, які завдали додаткової шкоди.

Читайте також: 

В США за добу сталося три жахливих теракти, загинуло не менше 29 осіб

Також УНІАН повідомляв, що Китай накрила найсильніша спека за всю 60-річну історію спостережень.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button