Блог Себастьяна Тегзи

Синдром краба

Я не біолог, не перевіряв, але кажуть, що краб ходить тільки вправо й вліво. Хай там як, але часто саме так поводяться люди. Зробити творчий крок, здійснити нестандартний рух, поступити не так, як заведено, вони не можуть. Все в них діється за накресленими шаблонами й згідно з накатаними коліями. Хочеш служити Богові? Пряма дорога в монастир, або у священники. Вибір не великий. І якщо у вас синдром краба, за рамки запропонованих варіантів ви не вийдете. І я бачив багатьох монахів, а вони зовсім не монахи, а також чимало священників, які зовсім не священники. А відваги визнати це в них немає.

І нема куди правди діти, в кожній громаді є такі свої усталені схеми, які цей синдром краба у нас викликають. І якщо ви під ці схеми не підходите, то або опинитесь на узбіччі, або дозволите обрізати собі ноги, щоб вписатись в ролі, що існують. Одне слово: або самі будете мучитись, або будете мучити інших. І я таке в житті бачив неодноразово. Коли люди стають заручниками шаблонів і опиняються не на своєму місці й беруться не за свою справу. І все тільки через те, що вони є заручниками синдрому краба.

Ось здібний брат, гарно говорить, впливовий, вміє навчати, то хай би робив те, що в нього чудово виходить, але ні, він неодмінно має стати пастором. Хоча це зовсім не його дар і не цим йому б у громаді займатися. Коли він навчає і роз’яснює Писання, всі щасливі, і він сам задоволений, коли ж береться за управління й пастирювання, всі плачуть, і він сам і люди, що навколо нього. Хай Бог милує, скільки такого є в церквах. І не завжди причиною цього є зла воля чи властолюбство. Зовсім ні. Причиною може бути банальний синдром краба, через який людина не розпізнала свій дар і взялась не за свою справу.

Ось чому одним із завдань церкви є допомогти кожному пізнати свій дар і є виявляти в громаді дію Духа, а не нав’язувати людям в ім’я послуху церкві невластиві їм функції та ролі, тільки тому, що треба когось на той чи інший уряд призначити. А для того, щоб церква могла це завдання виконувати, вона сама повинна бути слухняною Духові і мати відвагу виходити за рамки звичних процедур і шаблонів.

Читайте також:

N.B. Будь-які збіги з реальними людьми чи подіями є випадковими. Все сказане вище описує загальні явища, а не конкретних людей. Якщо хтось упізнав себе в цьому дописі, запевняю, нікого особисто я не мав на увазі. Бо, чесно кажучи, я писав про себе.

Схожі статті
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!