Новини церквиХристиянські новини

Університетська церква у Європі: досвід для України

В Естонії у кінці 1998-1999 років розпочався рух – сучасна церква для сучасних людей в стінах університету.

Два брати, що закінчили магістратуру, вступаючи в аспірантуру, були збентежені, що їх життя було розділене: церковне у неділю та студентсько-університетське в робочі дні.

Вони почали молитися разом та обговорювати з друзями питання віри в стінах університету. І вже скоро в студентському містечку Тарта, яке налічує 90.000 людей, а в навчальний період збільшується на 40.000, запрацювала університетська церква.

Університетська церква у Європі: досвід для України

Університетська церква у Європі: досвід для України

Ще рік тому до карантину багато естонських служителів не розуміли формату цієї церкви. Немає стін, немає церковної ієрархії: пастирів, дияконів, помічників, недільної школи. Ця церква на 80 % складається зі студентів, що навчаються, а 20 % – молоді люди з професійного світу. Кожного тижня вони слухають пасторську проповідь онлайн, ще до карантину в них розпочалась така практика. Тому ця церква  виявилася найбільш підготовленою до карантину.

Університетська церква у Європі: досвід для України

Протягом 15-20 хвилин вони слухають проповідь онлайн, а потім в групах 10-15 людей обговорюють ідеї. Вони збираються по домівках, або в кав‘ярнях, на природі, в університетських аудиторіях.

В Естонії закон дозволяє в університетських аудиторіях збиратись та вивчати Біблію групі студентів та викладачів. Це як дозвілля студентів однодумців. Ці зустрічі відкриті, тут багато приходить мусульман, атеїстів, іноземців і люди вільно дискутують.

Університетська церква у Європі: досвід для України

Ці студенти вже закінчили навчання, їдуть до себе додому і також хочуть починати такі університетські церкви. Їм дуже подобається. Ця церква служить людям, що є в університетському містечку.

Дуже незвично, але тут братерські ради проходять в кав‘ярні на заправці. Зранку, коли всі їдуть на роботу, на навчання чи завозять дітей в садочок – протягом 30-40 хв, лідери збираються на братерську зустріч.

Як відбуваються основні таїнства, хрещення, заповідь вечері Господньої в цій церкві? Раз у місяць обирається одна велика локація, база відпочинку, природне середовище, яке може вмістити 1000 людей і люди збираються на духовне спілкування наживо.

Хрещення відбувається наступним чином: два місяці триває онлайн підготовка охочих охреститися через курс Альфа.

Університетська церква у Європі: досвід для України

Університетська церква у Європі: досвід для України

Команда готує відео-ролики, потім через ZOOM триває обговорення. Є домовленість з кількома великими баптистськими церквами щодо хрещення нових християн.

Читайте також:

Університетська церква впливає на контент того, що викладається в університеті. Якщо викладач подає лише позицію атеїстичну при викладанні дисциплін, то студенти дають зворотну реакцію. Вже були випадки, коли вчена рада звільняла викладачів за недотримання позиції всебічного висвітлення позицій (за нав‘язування лише однієї ідеології).

Через студентів та викладачів християнського світогляду може змінюватися навчальний контент.

Університетська церква у Європі: досвід для України

Автор: диригент та директора організації «Музика у світовій культурі» Сергій Білокінь.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button