«Стратити не можна помилувати»: правозахисні й релігійні організації звернулися до Байдена з проханням порушити справу українського пастора

Український пастор Ярослав Мисяк провів у в’язниці понад 20 років за злочин, який він не вчиняв. Через цю несправедливість правозахисні й релігійні організації з усього світу з нагоди зустрічі президентів України Володимира Зеленського і США Джона Байдена направили звернення до Президента Америки з проханням порушити перед своїм українським колегою питання перегляду справи Ярослава. Також релігійні діячі зазначили певні аспекти, які вказують на невинуватість пастора.
Джерело: irs.in.ua
Йдеться, що Ярослав Мисяк є молодіжним пастором церкви християн віри євангельської (п’ятидесятників) із Закарпаття. У 1999 році він був засуджений до розстрілу за звинуваченням у вбивстві його бабусі, дідуся і дядька, в той час, коли справжні злочинці не були покарані. Нині Ярослав відбуває довічний термін покарання та перебуває вже 22 років із 45 своїх прожитих.
У 1998 році правозахисна організація Amnesty International повідомляла, що міліція застосовувала катування до пастора Мисяка задля вибиття «зізнання», яке він згодом спростував у суді.
Окрім цього міліція була співучасником фальсифікації справи пастора Мисяка, −підкреслює правозахисна організація.
Релігійні діячі зазначили певні аспекти, які вказують на невинуватість Ярослава Мисяка:
- він не мав мотиву вчиняти цей злочин;
- характер ран на тілі жертв свідчить про роботу вбивці-професіонала, який вразив життєво важливі органи;
- в матеріалах справи окрім вибитих зізнань (під загрозою розправи над дружиною і дворічною донькою) не існує жодних доказів провини пастора Мисяка;
- вирок будується на припущеннях та недостовірних доказах, алібі підсудного взагалі не перевірялося і судом не взяте до уваги;
- також з’явилися нові висновки, які свідчать про фальсифікацію первинного висновку судово-медичної експертизи.
Перегляд вироку Ярослава триває з 2015 року за нововідкритими обставинами судами Закарпатської області. Однак вони значно затягнули цей процес.
Також йдеться, що представники прокуратури ігнорують версію причетності до скоєння злочину громадянина Г. та інших осіб, які згідно зі свідченням одного зі свідків на момент скоєння злочину знаходилися біля місця події в нетверезому стані й з холодною зброєю, яка гіпотетично могла бути знаряддям злочину.
Лінус Пфістер, виконавчий директор Hilfe für Mensch und Kirche (Швейцарія) та один із підписантів звернення, наголосив:
«Наразі є лише два варіанти: пройти весь шлях до Верховного суду України та до Європейського суду з прав людини, що займе роки… Або помилування Президента України».
Інститут релігійної свободи та інші підписанти звернення до Президента США сподіваються, що інформація, яка донесена до президентів Байдена і Зеленського, матиме вплив, і Ярослав Мисяк зможе вийти на волю і повернутися до своєї дружини, доньки й мами, які вже багато років чекають на його звільнення.
Читайте також:
Повний текст звернення по справі Ярослава Мисяка з переліком підписантів можна переглянути за посиланням.
Нагадаємо, що Ігоря Трубіцина, головного редактора газети «Узник» та довічно засуджену людину, спочатку помилували, але потім без найменших підстав передумали та відмовили.