Навіщо мені це треба?

«Навіщо нам на додаток до всіх уроків в школі ще й уроки “Школи подружнього життя?”», − якось запитав один десятикласник на початку курсу. Вже через півроку він напише відгук, де буде дякувати за курс, за поліпшення відносин з батьками та друзями, за безліч відповідей на питання, які його цікавили, за впевненість у сімейному щасті в його майбутньому…
Ми вивчаємо так багато всього в школі. Мої діти проводять дуууже багато часу за виконанням домашніх завдань. Пригадую 1977-1987 рр. (час мого навчання в школі) і розумію, як легко нам було вчитися. Багато що з того, що сьогодні вивчають наші діти в школі, не знайде ніякого застосування в їх житті.
ЩО ЦІКАВИТЬ ПІДЛІТКІВ І МОЛОДЬ?
При різноманітті інформації підлітків і молодь цікавлять:
- питання відносин: з друзями, з батьками, з протилежною статтю;
- питання про закоханість і кохання: вони переживають біль «нещасного кохання» і бояться нових відносин;
- вони страждають через зруйновану дружби й дуже вдячні за ефективні методи вирішення конфліктів, які допомогли їм зберегти відносини;
- хлопці-підлітки шукають відповіді у старших хлопців і в Інтернеті про сексуальні стосунки, тому що велика частина з них виховуються однією мамою, з якою вони не можуть це обговорювати;
- багато з них взагалі нічого не обговорюють зі своїми батьками, тому що немає відносин з ними…
Молоді люди не знають, як побудувати щасливу сім’ю. Як результат такого «незнання» − у 2020 році розлучення в Україні досягли 71,3 %.
Такого НЕ було в Україні ще НІКОЛИ! Тому потрібно щось робити вже ЗАРАЗ!
ЩО МИ МОЖЕМО ЗРОБИТИ?
5-7 липня я провів онлайн тренінг для вчителів Чернівецької області за програмою «Школа подружнього життя». Тепер вчителі навчатимуть підлітків і молодь в їх навчальних закладах того, як побудувати їх майбутню сім’ю міцною і щасливою. За відгуками учасників тренінгу, вони не тільки отримали якісний матеріал для застосування на уроках, а й безліч лайфхаків для своїх сімей.
- По-перше, ми можемо навчитися того, як зробити свою сім’ю місцем щастя.
- По-друге, ми можемо навчитися того, як навчити цього інших людей в своїх містах: старшокласників, студентів, сімейні пари…
- По-третє, ми можемо почати це робити − навчати інших, при цьому маючи підтримку держструктур у своїх містах.
Читайте також: Найголовніші фахівці на землі
Хочете мати щасливу сім’ю і навчити цього інших в навчальних закладах або на інших платформах в своїх містах? Переходьте по посиланнях і вибирайте свій курс:
1) https://docs.google.com/forms/d/1RSrRmJcHZlzk2xybvMkreLJJsEWRJpxHdb2EBe3ZrD0/edit (для російськомовних представників країн світу, а також України)
2) Для вчителів України:
https://docs.google.com/forms/d/1grUuu7HFPp3idS_TpRSHnaKeNXvpPYMThezDMPFoLGU/edit
ВІДГУКИ ВЧИТЕЛІВ (тренінг 5-7 липня в Чернівецькій області)