Християнська музика

Дослідник книги Псалмів Майкл Дж. Родс опублікував дослідження 25 найкращих християнських пісень поклоніння

Дослідник Старого Завіту Майкл Дж. Родс після кількох місяців вивчення псалмів опублікував у Твіттері короткий огляд свого дослідження 25 найкращих християнських пісень поклоніння.

Джерело: christianitytoday.com

«Коли нещодавно я швидко переглянув тексти перших 25 пісень, перерахованих у «CCLI Top 100» пісень для поклоніння, які співають церкви, і порівняв їх із тим, як у псалмах співається про справедливість, я зрозумів, що ми не обов’язково дотримуємося цього сценарію», − пише Майкл Дж. Родс.

1. Правосуддя згадується лише один раз в одній із 25 найкращих пісень. Тоді як одне тільки єврейське слово «мішпат», що означає «справедливість», можна зустріти 65 разів у 33 різних псалмах.

2. «Бідні» взагалі не є темою для Топ-25, тоді як Псалтир майже на кожній сторінці використовує різні вирази для опису бідних.

3. «Вдови, біженці та пригнічені» повністю відсутні у Топ-25. «Сирота» згадується двічі, тоді як одне із двох вживань цього слова відноситься до «духовного» сирітства.

4. У той час, як «вороги» є третіми за частотою персонажами в Псалмах, у Топ-25 вони з’являються дуже рідко. Але коли це слово зустрічається, «ворогами» ці люди є лише у переносному значенні.

Схожі статті

5. Цілком можливо, найжахливіше це те, що в Топ-25 не було поставлено ЖОДНОГО питання до Бога. Серед пісень у Топі ніхто ніколи нічого не просить у Бога. Ткніть у Псалтир, і звідти, стікаючи кров’ю, пролунає крик пригноблених, що благають Бога діяти. Цього геть не вистачає у Топ-25.

Родс продовжує: «Ми можемо говорити про те, що в цих найкращих піснях Топ-25 дуже рідко згадуються ситуації соціальних та економічних бід».

Пісня «Are you hurting and broken WITHIN» є дуже яскравим прикладом. Вона резюмує те, як ці пісні змінюють цілісну природу псалмів. Ця зміна помітна у прославленні Бога виключно за духовне зцілення.
Виходить, що ті люди, хто не бідний і не пригнічений, позбавляються можливості вчитися співчуття та емпатії щодо тих, хто дійсно бідний і пригнічений.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!