війна

США прийняли 100 тисяч українців за 5 місяців війни

З початку повномасштабної війни в Україні США прийняли щонайменше 100 тисяч українців. Про це повідомляє Департамент національної безпеки США, передає Axios.

Джерело: zn.ua

«Президент США Джо Байден зобов’язався надати притулок 100 тисячам переміщених українців та інших осіб, які тікають від російської агресії, і за допомогою низки шляхів, зокрема ініціативи Uniting for Ukraine («Об’єднуючись заради України»), Сполучені Штати прийняли понад 100 тисяч українців з березня», — повідомив речник відомства.

Міністр внутрішньої безпеки Алехандро Майоркас заявив, що його відомство «дуже пишається тим, що допомагає надати притулок українцям, які шукають захисту від неспровокованого вторгнення Росії».

«Міністерство продовжить приймати українців у найближчі тижні та місяці відповідно до зобов’язань президента Байдена», – додав він.

Українці, які виїхали до Сполучених Штатів після того, як Росія почала неспровоковане вторгнення в Україну, потрапили в штати різними шляхами та з різними правовими статусами. Більшість із них мають тимчасовий дозвіл на перебування в країні.

Близько 47 тисяч українців в’їхали до США за тимчасовими або імміграційними візами. Майже 30 тис. прибули через приватну спонсорську програму, і понад 22 000 в’їхали в країну через американо-мексиканський кордон.

За даними ООН, щонайменше 7 мільйонів людей покинули Україну після повномасштабного російського вторгнення.

Читайте також: 

Між двома ярмами – Козацька доба Руси-України: Гетьманська Держава

«Змушені тікати від надзвичайних масштабів насильства, вони залишили свої домівки, а часто й сім’ї», – заявив наприкінці березня Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button