Світ

«Голос мучеників» додала 4 африканські країни до списку місць, де переслідують християн

Організація зі спостереження за переслідуваннями «Голос мучеників» (VOM) додала 4 африканські країни до списку найнебезпечніших і найважчих місць, де переслідують християн. Про це йдеться у випуску щорічного Глобального молитовного довідника 2023 року.

Джерело: invictory.org

Оголошуючи про випуск свого щорічного Глобального молитовного довідника 2023 року, організація «Голос мучеників» заявила, що додала та позначила Бенін, Демократичну Республіку Конго, Мозамбік та Нігер як «ворожі» нації.

VOM пояснила, що термін «ворожий» включає нації або великі території країн, де національні уряди намагаються забезпечити захист християнського населення, але християни регулярно переслідуються з боку сім’ї, членів спільноти та/або екстремістських груп через їхні свідчення.

Країна Бенін, яка межує із західною Нігерією, вважається батьківщиною вуду, і багато жителів півночі розглядають християнство як загрозу своїм традиційним віруванням.

У другій половині 2022 року в Беніні посилилося джихадистське насильство. Водночас наглядовий орган International Christian Concern (ICC) повідомляє, що екстремістські групи, пов’язані з «Аль-Каїдою» та «Ісламською державою», вже кілька років ведуть війну в Сахелі.

Зазначається, що «насильство повільно поширюється на південь та захід у сусідні держави, включаючи Буркіна-Фасо та Бенін».

Християни становлять приблизно 30% 13,3-мільйонного населення цієї невеликої західноафриканської країни, а євангелісти – близько 8%.

У Конго церква у східних районах «зазнає величезного тиску». Ісламістські групи жорстоко переслідують там християн, здійснюючи набіги на села, руйнуючи церкви й жорстоко вбиваючи сотні віруючих.

У Мозамбіку ісламістське повстання, яке розпочалося у 2019 році, продовжує створювати хаос і нестабільність у північній провінції Кабо-дель-Гадо. Ісламські екстремісти використовують кризу у прибережній провінції Кабо-Дельгадо. У 2017 році розпочалася громадянська війна за територію, багату газом, рубінами, графітом, золотом та іншими природними ресурсами. Протестувальники виступили проти того, що, за їхніми словами, прибуток дістається еліті керівної партії Фрелімо, а місцевим жителям мало роботи.

У Нігері радикальні ісламісти з країн, що оточують державу, включаючи Малі, Буркіна-Фасо та Нігерію, все частіше нападають на християн усередині країни.

«Поширення радикального ісламу на африканському континенті, що триває, щодня збільшує небезпеку для наших братів і сестер, – заявив представник VOM Тодд Нетлтон. – Перше, про що переслідувані християни просять християн у вільних країнах, – молитися».

Завантажити календар можна за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button