війна

Чи потрібно йти у військкомат, якщо вам не вручили повістку – роз’яснення

Якщо ви не були викликані до територіального приймального пункту будь-яким із належних способів (вручення повістки, наявність мобілізаційного припису), то ви не зобов’язані з’являтися на приймальний пункт. Про це повідомляє Юрій Мельник, юрист компанії «Міллер».

Джерело: yaizakon

Але зовсім інша справа, коли повістка таки вручена, або ви ВПО, чи просто переїхали на нове місце проживання.

«Під час вручення повістки представник центру комплектування ще не знає, чи порушуєте ви правила обліку, чи ні. Якщо ви виїхали на нове місце проживання — ви маєте знятися з обліку та стати на новий облік протягом семи днів. Якщо ви внутрішньо переміщена особа з окупованих територій, то маєте стати на військовий облік за новим місцем проживання незалежно від того, чи знялися ви з обліку вдома: часто це просто неможливо через окупацію та бойові дії. Також ви маєте інформувати свій центр комплектування про зміни в житті: сімейний стан, роботу, навчання тощо. Якщо ви порушуєте ці правила обліку — підлягаєте адміністративній відповідальності. Але якщо ви не ВПО, а лише проїздом у певному населеному пункті, то притягнути вас до відповідальності за порушення правил військового обліку там немає підстав», — пояснює менеджер адвокатського об’єднання «PwC Legal» Артем Крикун-Труш.

За його словами, порушник може бути притягнутий до кримінальної відповідальності. По-перше, це стаття 337 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання у вигляді штрафу (від 5100 до 8500 гривень) або виправних робіт на рік за ухилення від військового обліку. Проте застосувати його можуть не за перше порушення обліку, а лише після попередження керівником центру комплектування, коли ви не з’явилися за викликом для уточнення облікових даних.

Читайте також: 

Булерів можуть брати на облік в органах нацполіції

Також юрист додав, що існує стаття 336 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання від 3 до 5 років позбавлення волі за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації. Мова йде про випадки, коли ви уточнювали облікові дані, проходили медкомісію, вам вручили чергову повістку – про призов на військову службу, але ви не прийшли до центру комплектування у зазначений час.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button