Варто замислитись

В Росії ворожнеча не з Заходом, а з Україною

А ось з ким у Росії справді є ворожнеча – це з Україною. Не із Заходом, а з Україною. Росія як концепція, як політичне та територіальне утворення по-справжньому ненавидить саме Україну. Скажу більше − виключно і лише Україну.

Як не дивно, це очевидно далеко не для всіх – як в Україні, так і у світі.

Дурні ідеї про те, що в Україні просто Росія воює із Заходом чи Захід із Росією, – на жаль, багатьма сприймаються серйозно.

Але ні. Зараз (як і всі останні 500 років) Росія в Україні воює з Україною і ні з ким іншим. І щоразу з однаковими цілями: або Україна підкоряється та інтегрується, або припиняє своє існування (як народ/населення, і політичну освіту).

Це – екзистенційне надзавдання існування російської держави. У цьому є щось глибоко містичне, але ніяк не історичне, як намагаються зараз усіх переконати кремлівські люди похилого віку.

Росія ненавидить Україну з різних причин. Але є одна – головна причина: Росія ненавидить Україну через її Первородство.

Первородство державне та первородство християнське.

Невеликий відступ: наше історичне первородство – не наша заслуга. Просто так склалося. Тому приводу для української національної гордості в цьому факті я не знаходжу. Пишатися дозволено лише здобутками, і то – дуже обережно.

Отже.

Із втратою України в Росії зникає вся легенда, весь історичний та національний міф. Бо в такому разі треба відмовлятися від усього, і все переписати наново.

Звідки вести історію? Якщо не від стародавнього Києва (нині багатомільйонного міста), тоді від якоїсь нитки Старої Ладоги (забутого всіма села з населенням у тисячу душ).

А чиїм був сином засновник Москви Довгорукий? О жах, тільки не це… – був сином київського князя Мономаха.

Ну і чи не головний біль – князь Володимир, який хрестив Київ і те, що пізніше історики назвуть Київською Руссю. Саме той Володимир, який у Російській Православній Церкві називається як Святий і Рівноапостольний. Але найнестерпніше – він не лише Святий та Рівноапостольний, але він ще й Київський. І ось із цим, як вважають вони, треба щось вирішувати.

Росія у своєму шаленому прагненні бути першою в історії сама в результаті виявилася без власного коріння, без власної ідентичності, без фундаменту, без підстави. Для психічно здорових націй це не проблема – можна почати будувати з нуля. Але не в цьому випадку. Ці хочуть історію вкрасти, підім’яти, присвоїти, окупувати.

Інакше – імперія звалиться. Так, інакше імперія звалиться.

Це – війна за первородство. Це війна строго Росії з Україною, а не із Заходом (з яким у Росії історично майже завжди все було добре).

Джерело: facebook.com/ruslanstory

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Руслан Кухарчук

Журналіст, медіа-менеджер, голова Асоціації "Новомедіа". Координатор громадянського руху "Всі разом!" Спікер, тренер. Проводить навчання в Україні і закордоном з таких тем: журналістика, телевиробництво, медіа менеджмент, масова комінукація, громадська діяльність, PR.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button