Для життя

4 потужних способи оживити ваш шлюб

Приблизно через чотири місяці після початку наших побачень ми з моїм майбутнім чоловіком почали занурюватися у тему шлюбу. Говорили у ті дні і про важливість стосунків між чоловіком і дружиною після народження дітей. Тому що тема є дуже важливою. Після появи дітей дуже часто інвестиції в шлюб відходять на задній план при всіх цих підгузках, нічних годуваннях і втраті сну.
Хоча було б нелогічно очікувати у ці перші роки від дружини того, що вона зможе вкладати у шлюб так, як вона це робила до дітей, важливо продовжувати дотримуватися відповідних правил, щоби шлюб був здоровим.

Іноді це може бути важко.

Навіть зараз, коли мої діти підросли, бувають ночі, коли, вклавши їх у ліжка, просто хочу, щоб мене залишили одну.
Не хочу ні з ким говорити і не хочу, щоби хто-небудь говорив зі мною.
І не хочу, щоб хтось торкався мене, дивився на мене і чогось очікував.
Бо цілими днями віддаю себе малюкам, які все ще не розуміють, наскільки це може бути втомливим. І хоч мій чоловік дуже співчуває мені, я знаю, як важливо те, що ми продовжуємо функціонувати.
Є спокуса відставити наших чоловіків у ці роки убік, чесно очікуючи, що коли наші діти стануть трохи старшими, то зможемо їх підібрати там, де залишили.

Але життя так не працює.

Життя йде вперед, нічого не стоїть на місці, і не чекає, що колись до нього повернемося. Те, що не рухається з нами вперед, рухається назад.
Як матері, турбуємося про базові потреби своїх дітей, а одна із найважливіших емоційних потреб дітей – це мама і тато, у яких здорові стосунки.
Ігнорування цієї базової потреби пізніше може призвести до жахливих наслідків.
Є речі, які я нагадую собі у цей перехідний період для нашої сім’ї – у час, в який, вірите ви в це чи ні, від мене вимагається більше, ніж будь-коли.

  • Перше: я все ще маю інвестувати у свій шлюб.
  • Друге: мені потрібно, щоб мій шлюб функціонував.
  • Третє: мій чоловік має потребу в тому, щоб я розуміла важливість наших відносин.
  • І четверте: мої діти потребують, щоб у шлюбі ми функціонували.

Моліться про свій шлюб.

Я серйозно. Ми так часто молимося за наших чоловіків, але потрібно молитися за наш шлюб. За ці священні і святі стосунки, подібних до яких нема на планеті Земля; які Бог створив як відображення стосунків Христа і Церкви.
Диявол ненавидить ці стосунки. Він робить усе можливе, щоб руйнувати їх глобально, і наші зокрема.
Якщо він може відволікти нас, зробити ображеними або засмученими, він це зробить. І найкращий захист, який є у нас проти його стратегії, – це молитва.

Не пробуйте його виправляти.

Я впевнена, що прямо зараз, на одному диханні, можете видати купу речей, які ви хотіли б змінити у своєму чоловікові. Знаю по собі: я би точно змогла б.
Але хочу повідомити один секрет: він не поламався. Тому не намагайтеся його ремонтувати.
Це не спрацює. І ви це знаєте. Я теж це знаю. Будь-яке намагання поремонтувати свого чоловіка обернеться проти вас. Лише спричинить боротьбу, тертя і великий поділ між вами.
Замість цього пропоную вам разом зі мною прийняти виклик. Він революційний, трохи лякає і дуже впокорює. Можливо, на початках відмовитеся брати у ньому участь. Я знаю, бо теж не хотіла, але розумію, що це потрібно. Хочете знати, що це за виклик?
Замість того, щоб виправляти свого чоловіка, я збираюся працювати над собою. Частина молитов за мій шлюб буде включати молитви за те, щоби Бог змінював мене, і коли Він буде відкривати мені речі, у яких мені потрібно змінюватися, я буду працювати над цим.

Не порівнюйте його з іншими чоловіками.

Чим довше ми заміжні, тим більше намагаємося дивитися на інших чоловіків та інші шлюби і порівнювати.
І бачимо тільки те, що інші дозволяють нам бачити. Але чим живуть їхні шлюби за закритими дверима, коли ми їх не бачимо?
Як ставитися до свого чоловіка? Мій чоловік – не чоловік моєї подруги. Який же прекрасний образ свого чоловіка вона малює! (І яка вона добра дружина, якщо це робить! Ми всі могли би наслідувати її). Вона відмовляється фокусуватися на його недоліках. Але в кожного чоловіка є недоліки.
Порівнювати недоліки, які я бачу у своєму чоловіку, з бездоганним зразком чоловіка моєї подруги, який вона описує, нечесно по відношенню до мого чоловіка, і це породить лише невдячність у моєму серці і незадоволення в серці мого чоловіка.
Мій чоловік не супер-герой з книги, яку зараз читаю. Як ставитися до свого чоловіка? По-перше, чоловік із книги не справжній, він – плід чиєїсь уяви і є, напевно, втіленням мрії письменника чи письменниці.
Порівнювати свого чоловіка з вигаданим персонажем дуже нерозумно. Це ідолопоклонство і потенційний перелюб. Це рецепт сімейної катастрофи.
Мій шлюб функціонує найкращим чином, коли «любов покриває багато гріхів», коли вона «всьому вірить, всього надіється, все зносить», і тоді я фокусуюся на його позитивних якостях.

Схожі статті

Не будьте замужем за всіма оточуючими.

Здогадуюся, що ці слова вас здивували. Але дозвольте мені розповісти одну історію.
На початку нашого шлюбу я спіймала себе на тому, що я схожа на незграбного жонглера, намагаючись догодити всім навколо. Була дуже відкритою з іншими людьми, і моя відкритість притягувала чужі думки і непотрібні поради.
Я любила догоджати іншим і була прибічником правил, дуже намагалася виправдати всі добрі враження про мене і дотримувалася порад інших людей.

Це дуже вплинуло на нашу сім’ю.

Особливо тому, що мій чоловік живе за власними правилами.
Я так намагалася догоджати усім, а він не хотів зі мною співпрацювати! Через те була в постійному напруженні і переживала про те, що люди думають про нас… ну добре, про мене.
В якийсь момент я дійшла до критичної точки, і під час молитви Бог промовив до мене: «Розілінд, пора прогнати всіх цих інших людей з твого шлюбу. Ти замужем за одним чоловіком, а всім цим людям нема місця у вашому шлюбі.
Ваш дім має бути фортецею, а не комуною. Прийшов час випровадити всіх решту і засунути двері. Підняти міст. Викопати рів. Запустити туди крокодилів, якщо потрібно, щоб вони трималися подалі!»
Раптом у мене розплющилися очі, і я побачила те, чого не бачила раніше, і воно повністю узгоджується зі словами Павла, який сказав: «Дружини, коріться своїм чоловікам» (Еф. 5:22).
Мені подобається слово «своїм», воно чітко і зрозуміло визначає, кому підкоряємося. Не маємо підкорятися усім підряд, маємо підкорятися лише своїм чоловікам.
Чи приєднаєтеся до мене в молитві до Бога за те, щоб Він допоміг відновити ваш шлюб, і чи будете робити у своєму серці ці практичні речі, які повернуть любов, повагу і пошану?

Розілінд Джукіч

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!