Світ

Китайський уряд переписує Біблію відповідно до комуністичних принципів

Представник групи зі спостереження за переслідуваннями християн «Голос мучеників» (VOM) попередив, що китайський уряд намагається переписати Слово Боже відповідно до комуністичних цінностей.

Джерело: christianheadlines

«Це проєкт, про який Комуністична партія Китаю оголосила у 2019 році. Тоді вони сказали, що це буде приблизно 10-річний процес… випуску нового перекладу Біблії», − сказав у недавньому інтерв’ю виданню Faithwire представник VOM Тодд Неттлтон.

Він зазначив, що переосмислене Писання буде включати різні принципи, у тому числі конфуціанство і буддизм.

«Цей новий переклад… дійсно підтримуватиме комуністичну партію», − додав Неттлтон.

У нещодавньому повідомленні на Facebook, VOM зазначив, що перегляд Біблії, запропонований КПП, включатиме «основні соціалістичні цінності» та видалення уривків, які «не відображають комуністичні переконання».

Один із прикладів змін був виявлений у підручнику для середньої школи, випущеному у вересні 2020 року. У підручнику КПК змінила кілька віршів із 8 глави Євангелія від Іоанна. Відповідно до біблійної історії, Ісус прощає перелюбну жінку, не зважаючи на заклики фарисеїв побити її камінням до смерті за законом Мойсея. Однак у перекладі КПК змінено історію − Христос побиває жінку камінням, оскільки Він визнав: «Я теж грішник».

Неттлтон сказав Faithwire, що його шокує те, що переписаний уривок зменшує божественність Ісуса: «В одному сенсі, це так самовпевнено − думати: “Я збираюся переписати історію Ісуса”… але потім ви думаєте про заперечення божественності Христа. Якщо Ісус грішник, то Він не Бог».

Далі він зазначив, що мета перегляду – продемонструвати спробу КПК зменшити вплив християнства на деяких громадян країни.

«Питання для китайської комуністичної партії полягає у контролі. Йдеться завжди про контроль, − пояснив Неттлтон. − І вони розглядають… християнське послання як щось, що віднімає контроль у комуністичної партії».

Представник VOM додав, що мета китайського уряду полягає в тому, щоб люди прокидалися щодня і питали: «Як я можу служити партії сьогодні? Як я можу бути добрим комуністом сьогодні?».

На тлі перегляду Писання КПК та нестачі незмінених Біблій, VOM сподівається надіслати більше екземплярів Слова Божого віруючим у Китаї.

«Це одна з причин, чому “Голос мучеників” та інші групи так намагаються доставляти Біблії до Китаю, навіть контрабандою, − тому що вони недоступні, − сказав він. − Я сподіваюся, що новий переклад викликає зворотну реакцію, і люди замисляться: “Чому китайському уряду було так важливо перекласти Біблію? Чому для них було так важливо змінити це?”».

Читайте також: 

Китайський підручник переписує Біблію, стверджуючи, що Ісус каменував жінку до смерті

Організація «Голос мучеників», поряд з іншими групами захисту релігійної свободи, нещодавно закликала віруючих бойкотувати зимові Олімпійські ігри 2022 року в Пекіні через переслідування Китаєм християн та інших релігійних меншин.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button