Блог Себастьяна Тегзи

Чаша Завіту – Заповіт Царства

Трохи більше про хрест і Царство

Розмови Ісуса про хрест є центральною частиною Його більш широкої розмови про Царство. Про це, на жаль, часто забувають, а ще гірше, коли хрест і Царство свідомо протиставляють. Втім, Новий Завіт не дає для цього жодних підстав. Ось, взяти хоча б такий приклад. Найбільш промовисто про Свою смерть Ісус говорить на останній вечері, подаючи учням чашу та хліб, і саме там чудово видно, що тема Царства служить ідейною рамою для розмови про Його хрест.

Чаша Завіту в Його крові є водночас заповітом Його Царства. Союз із Христом містить у собі спадщину Царства. Хрест – це ключ до Царства. Ісус отримав Царство від Отця через хрест. Він увійшов у Свою славу через страждання. Він здобув перемогу через жертву. Царство вже прийшло, воно вже діє у світі. Воно здійснюється через хрест, через смерть і воскресіння Ісуса. Ісус воскрес, Він отримав Царство, Він сів праворуч Отця, Йому дана всяка влада на небі й на землі, Він – Господь. І це є квінтесенція та сума всього Євангелія. Царство надходить і воно вже є посеред нас. Воно реалізується через хрест, через служіння, через смирення, через неміч, через жертву, через смерть.

“І як прийшла година, сів [Ісус] до столу й апостоли з Ним. І Він до них промовив: “Я сильно бажав спожити оцю пасху з вами перш ніж Мені страждати, бо кажу вам, Я її більш не буду їсти, аж поки вона не звершиться в Божім Царстві”. І, взявши чашу, віддав подяку й мовив: “Візьміть її і поділіться між собою, бо, кажу вам: Віднині Я не буду більше пити з плоду винограду, доки не прийде Боже Царство”. І, взявши хліб, віддав подяку, поламав, дав їм і мовив: “Це – Моє тіло, що за вас віддається. Чиніть це на Мій спомин”. Так само чашу по вечері, кажучи: “Ця чаша – це Новий Завіт (διαθήκη) у Моїй крові, що за вас проливається. … Знялась між ними й суперечка, хто з них має вважатися за більшого. Ісус сказав їм: “Царі народів панують над ними, і ті, що владу над ними мають, доброчинцями звуться. Не так хай буде з вами! А навпаки: більший між вами нехай буде як молодший, а наставник як слуга. Хто, бо більший? Той, що за столом, чи той, що служить? Хіба не той, що за столом? Та, проте, Я між вами як той, що служить. Ви ті, що перебували зо Мною у Моїх спокусах, і Я завіщаю (διατίθεμαι) вам Царство, як Мені завіщав Отець Мій, щоб їли й пили за столом у Моїм Царстві й сиділи на престолах, судячи дванадцять племен Ізраїля”. (Лк. 22:14-20,24-30)

Читайте також:

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button