Новини суспільстваХристиянські новини

Соцопитування: в українців знизився рівень депресії, тривожності та втоми, а рівень паніки й розладів сну – ні

Згідно з результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 14−16 січня 2021 року, в українців знизився рівень депресії, тривожності та втоми, однак рівень паніки й розладів сну залишається відносно стабільним. Повідомляє Укрінформ з посиланням на ratinggroup.ua.

Вибіркова сукупність опитування: 1600 респондентів віком від 18 років і старше. Метод опитування – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

За результатами опитування, на початку 2021 року в цілому ступінь негативних емоційних станів українців та їхня динаміка не викликає занепокоєння.

Зниження рівня депресії, тривожності та втоми пояснюється періодом опитування (зимовий цикл свят), коли увага суспільства перемикається на більш оптимістичну та позитивну атмосферу (відпустки, зустрічі з близьким та рідними, надії та плани на 2021 рік), а також адаптацією до способу життя під час пандемії.

Соцопитування: в українців знизився рівень депресії, тривожності та втоми, а рівень паніки й розладів сну – ні

Згідно з опитуванням, спостерігається поступове погіршення психоемоційних станів з віком.

Соціологи зауважують, що водночас рівень тривожності є відносно високим серед усіх вікових груп.

Так, у групі 60+ яскраво виражені ознаки депресії, розладів сну та втоми. Причинами є особливості вікової фізіології, страх за власне здоров’я, а також сприйняття ними навколишньої ситуації, особливо в час пандемії. Натомість у молодих негативні стани виражені менше через їхню здатність швидше адаптуватися до змін, гнучкість поведінки та кращий стан здоров’я.

Соцопитування: в українців знизився рівень депресії, тривожності та втоми, а рівень паніки й розладів сну – ні

У повідомленні йдеться, що в динаміці у порівнянні із весною 2020 року помітно зниження рівня усіх негативних емоційних станів серед молодої вікової категорії (18−39 років). Також знизилися показники депресії, втоми та тривоги серед респондентів середньої та старшої вікових категорій (40−59 років). Водночас серед найстарших незначне покращення спостерігається лише за показником втоми. Натомість інші негативні емоційні стани у цій віковій групі надалі залишаються на відносно високому рівні, що, як зазначалося вище, пояснюється складністю до прийняття змін та ризиками щодо їхнього здоров’я та життя.

Зазначається також, що жінки демонструють вищий рівень усіх емоційних показників, аніж чоловіки. В останніх спостерігається зниження індексів щодо тривоги, втоми, депресії та розладів сну. У жінок – зниження рівня втоми, тривоги та депресії при стабільних показниках розладів сну та паніки. Найбільші відмінності між чоловіками та жінками спостерігаються у групі 51+, найменші – у середньому віці (36−50).

Соцопитування: в українців знизився рівень депресії, тривожності та втоми, а рівень паніки й розладів сну – ні

Повідомляється, що серед тих, хто частіше комунікує зі своїми близькими, – рівень негативних емоційних станів нижчий.

Згідно з опитуванням, ті, хто частіше дивляться новини про COVID-19, мають вищі рівні негативних емоційних станів, ніж ті, хто дивиться їх рідко або не цікавиться зовсім.

Серед тих, хто вважає, що вже перехворів на COVID-19, спостерігається вищий рівень негативних емоційних станів, особливо щодо втоми, розладів сну та тривоги. Також негативні психоемоційні стани яскраво виражені серед тих, хто боїться захворіти особисто або ж переживає за здоров’я родичів.

Автори дослідження підсумовують, що серед тих, хто підтримує вакцинацію, рівень негативних емоцій дещо вищий, оскільки серед них більше тих, хто боїться захворіти. Серед тих, хто підтримує локдаун, спостерігається відносно вищий рівень розладів сну, паніки та втоми. У цьому розрізі важливим є віковий фактор, оскільки серед прихильників карантину переважають старші, серед яких страх захворіти вищий.

Нагадаємо, що у «Світовому дослідженні цінностей» (World Value Survey) зазначається, що з 2011 по 2020 роки громадяни України стали толерантнішими, багатшими та щасливішими. Проте не довіряють владі.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button