Для життя

Сорок вісім речей, які ви можете зробити, щоб зняти тривогу

Спроба зняти тривогу може бути мандрівкою вгору-вниз. Пагорби й рівнини приходять тоді, коли ви найменше до них готові. Ми хотіли б просто піти коротким шляхом, щоб уникнути їх, або прямим шляхом, який пройде через них, але це не завжди так легко. Повірте мені, я знаю.

Занепокоєння – часте відчуття, з яким я стикався, але з Божої ласки я можу часто знаходити перемогу. Я дізнався, що для того, щоб боротися з тривожними почуттями, я повинен випередити їх. Якщо я тільки намагаюся реагувати на тривогу, коли вона з’являється, рано чи пізно вона переможе. Якщо ви з молитвою і навмисно дисциплінуєте себе, щоб змінити своє мислення та поведінку, ми не повинні дозволяти тривожності перемогти.

Я написав для себе ці сорок вісім дій, як-от домашнє завдання з біблійних консультацій. Якщо вони вам допоможуть, то обов’язково спробуйте їх. Постійна дієта зі Святого Письма оновить наш розум і допоможе подолати пагорби тривоги (Рим. 12:1-2). Сподіваюся, це допоможе вам позбутися тривоги у вашому житті.

Сорок вісім способів зняти тривогу

1. Дійте: складіть список із десяти-двадцяти речей, які, на вашу думку, Бог може розвивати у вас протягом цього періоду тривоги. Носіть список із собою наступний тиждень, розмірковуючи над ним і тим, чому добрий, всемогутній Бог дозволив вам пройти через це. Потім поділіться своїм списком з другом.

2. Моліться: проведіть деякий час у молитві, просячи Бога показати вам, як виглядає справжня радість у ваших нинішніх обставинах.

3. Вивчіть напам’ять: Филип’ян 4:4 − «Радійте завжди в Господі; ще раз скажу: радійте».

4. Поміркуйте: ведіть щоденник, коли ви відчуваєте страх. Запишіть дату, час, обставини і те, що ви думали і говорили собі в той час. Оцініть, що потрібно оновити у своєму мисленні, щоб уникнути страху в майбутньому (Римлян 12:1-2).

5. Прочитайте: псалом 56:3-4 у трьох різних перекладах і попросіть Бога зробити цей уривок реальністю у вашому житті.

6. Обговоріть: знайдіть у своєму житті людину, якій ви довіряєте, з якою ви зможете поговорити про свої страхи та попросити її допомогти вам повірити в те, що є правдою і що може бути переважно у вашій уяві.

7. Дійте: складіть список того, у що ви «вірите» і що ви «знаєте» про Бога. Опублікуйте їх у соціальних мережах і помоліться Богу, стверджуючи, що те, за що ви чіпляєтеся в Його характері, — це саме те, що дає Йому право «повалити» вашу ситуацію та емоції.

8. Поміркуйте: де ви найбільше маєте справу з гнівом чи розчаруванням у Бозі? Чесно зізнайтеся у своїй образі на Нього і з молитвою попросіть Його допомогти вам змінити своє ставлення та погляди.

9. Прочитайте: Ісая 40 і подивіться, як Бог втішає Свій народ і заохочує нас довіряти Йому.

10. Дійте: чи є хтось, кому ви повинні зізнатися у своєму гріху, усвідомлюючи те, де ви зійшли з курсу і завдали йому болю? Знайдіть час, щоб зателефонувати, зустрітися з ними або написати листа, визнаючи власну провину та попросити їх пробачення.

11. Вивчіть напам’ять: 1 Івана 1:9–10.

12. Покаяння: покаяння – це коли Святий Дух дозволяє надприродною змінити наші мотиви, думки і поведінку. Які сфери потрібно змінити у вашому житті? Попросіть Бога допомогти вам розпізнати і покаятися.

13. Подумайте: прочитайте ще раз Римлянам 5:3-4 і для кожного згадування слів «наполегливість», «характер» або «надія» запишіть принаймні три відповідні способи, якими ви бачите, як Бог розвиває вас у цих сферах.

14. Обговоріть: зустріньтеся з другом і обговоріть, який гріх сумніву може «так легко заплутати» вас, і що ви можете зробити, щоб устояти наступного разу, коли зіткнетеся з цими сумнівами.

15. Прочитайте: отримайте копію книги Еліз Фіцпатрик «Сумнів відданості: довіра Божим обіцянкам». Почніть цю тридцятьодноденну подорож, щоб навчитися боротися з сумнівами.

16. Дійте: запишіть свою тривогу, страх або занепокоєння на картку, а потім віддайте її Богу. Зрештою, знищіть картку, знаючи, що Бог залишиться вірним, щоб подбати про те, що ви Йому доручите.

17. Подумайте: причина, чому ми можемо мати радість і мир, полягає в реальності Його майбутнього правління та близькості Христа. Як і де ви зараз відчуваєте близькість Христа у своєму житті?

18. Моліться: надішліть повідомлення кільком друзям із запитанням, як ви можете молитися за них. Витрачайте час, відводячи від себе очі та молитви, заступаючись за інших.

19. Дійте: чи є хтось, з ким вам зараз потрібно зв’язатися і підтримати? Візьміть свій телефон і зателефонуйте чи напишіть комусь, щоб повідомити, що ви тут для них. Час вашого повідомлення може бути саме тим, що їм зараз потрібно.

20. Поміркуйте: де ви намагаєтеся робити щось самостійно і не дозволяєте іншим допомагати вам? Кому ви могли б довіряти і дозволити трохи більше, даючи їм зрозуміти, з чим ви стикаєтеся і як вам потрібна їхня допомога?

21. Дійте: знайдіть спосіб зробити три вчинки безкорисливості, служачи комусь іншому та виявляючи випадкову доброту до іншої людини. Зверніть увагу на те, як допомога іншим впливає на ваші емоції. Тепер будьте відкриті до того, щоб дозволити комусь іншому зробити те саме за вас.

22. Дійте: створіть власну стопку карток три на п’ять, як описано вище. Почніть замінювати брехню, у яку ви вірите, істинами Святого Письма і тим, що ви знаєте про Бога та Його погляд на вашу ситуацію.

23. Поміркуйте: ви живете в постійному стані «надзвичайної пильності» і живете більше в страху, ніж у спокої?

24. Вивчіть: Римлян 12:2 і пам’ятайте, що ви можете оновити свій розум силою Христа, що діє у вас.

25. Подумайте: де ви відчуваєте «амнезію благоговіння» і забуваєте про доброту Бога у своєму житті? Подумайте, де Бог показав вам, хто Він є і що ви знаєте про Нього. Тепер оцініть свої поточні страхи у світлі того, що ви вже знаєте про Бога та Його доброту.

26. Дія: Напишіть, яке ім’я Бога ви найбільше ототожнюєте з Ісаї 9:6 : Чудовий Порадник, Могутній Бог, Вічний Батько, Князь миру — і чому.

27. Вивчіть: 2 Тимофія 1:7 − «Бо Бог дав нам духа не страху, а сили, і любові, і самовладання».

28, Подумайте: визначте, які страхи ви можете перебільшувати у своїй думці, і попросіть друга допомогти вам побачити реальність вашої ситуації.

29. Прочитайте: Якова 4:13-17. Напишіть абзац про те, що цей уривок означає для вашого сьогоднішнього життя. Де ви хвалитесь у власних планах? Де ви турбуєтеся про майбутнє, яке ви не можете контролювати?

30. Обговоріть: попросіть друга вислухати ваші тривожні думки і попросіть його допомогти вам побачити, де Бог працює позитивно, незважаючи на ваші негативні думки. Оцініть з другом, де ваші страхи є обґрунтованими, а де необґрунтованими, і їх потрібно виправити у світлі довіри до Бога.

31. Поміркуйте: зверніть увагу на ритми способу життя, які можуть впливати або посилювати вашу тривогу. Виберіть одну-дві сфери свого повсякденного життя, наприклад, дієту, сон, графік роботи, час відпочинку або фізичні вправи, і поставте собі керовану мету змінити цю сферу. Наприклад, «Я буду займатися після роботи по сорок п’ять хвилин тричі цього тижня» або «Я намагатимусь спати принаймні сім годин на добу». Обрізка може включати, що Бог змінює ваші щоденні ритми.

32. Дійте: опишіть свою життєву мету одним реченням або менше. Не замислюйтесь над цим. Яка унікальна причина, чому Бог помістив вас на цій землі? Чи ваша мета змушує вас служити Христу та іншим у майбутньому, а не турбуватися про невдачі минулого?

33. Посередник: у Христі Бог для нас (Римлян 8:31-34). Назвіть дванадцять версій, чому це правда для вас зараз.

34. Прочитайте: усю книгу до Филип’ян хоча б один раз. Зверніть увагу на те, як ми повинні радіти за будь-яких обставин.

35. Вивчіть напам’ять: Йов 13:15: «Ось Він мене вб’є, і я надії не матиму, але перед обличчям Його про дороги свої сперечатися буду!».

36. Дійте: складіть список корисних речей, які ви можете думати і робити, коли відчуваєте себе пригніченими, щоб підняти своє серце і перенаправити увагу на Бога (підказка: тримайте список при собі для швидкої довідки).

37. Дія: попросіть прощення у когось, проти кого згрішили, зізнавшись перед ним у своєму гріху та попросивши прощення. Також визначте, де ви вирішили залишитися в непрощенні та гіркоті, і попросіть Бога допомогти вам пробачити.

38. Прочитайте: «Розпакування прощення» Христа Брауна, щоб краще зрозуміти біблійне прощення та знайти відповіді на багато пов’язаних помилок.

39. Вивчіть напам’ять: Ефесян 4:32 , пам’ятаючи, що вам багато прощено, щоб ви могли багато пробачити.

40. З’єднайтеся: попросіть друга помолитися разом з вами і допомогти вам побачити Божу доброту через Євангеліє Ісуса Христа у вашому житті.

41. Поміркуйте: пройдіться з молитвою і подякуйте Богу за те, що Євангеліє відкриває вам про Його природу та характер. Перелічіть їх і будьте конкретними. Наприклад, «Боже, Ти милосердний, тому що…» або «Боже, твоя сила реальна для мене, тому що…»

42. Прочитайте: Римлянам 1–4 і стежте за чотирма основними елементами, позначаючи їх або виділяючи різними кольорами: роль Бога, роль гріха, роль Христа та нашу необхідну відповідь. Нагадуйте про справжню силу Бога через Христа, яка врятує вас.

43. Дійте: Перелічіть свої заперечення проти Божого заклику до дії у вашому житті і смиренно попросіть Його змінити вашу точку зору.

44. Поміркуйте: Ваша тривога походить від глибокого бажання отримати те, що ви хочете, або не втратити те, що вже маєте? Це вас поглинає? Ти одержимий цим? Ви грішите отримати чи зберегти? Попросіть Бога допомогти поставити ваше бажання на належне місце. А ще краще, попросіть Бога допомогти вам забезпечити Йому належне місце у вашому житті як Господа і верховного над усіма іншими бажаннями.

45. Вивчіть напам’ять: Євреїв 4:15-16. Запишіть, як можна зміцнити вашу впевненість, знаючи, що Христос співчуває вашим слабкостям.

46. ​​Моліться: попросіть Бога зламати будь-яке розчарування, яке може заважати вам побачити Божу вірність у вашому житті. Підтвердьте Йому, що ви готові дочекатися Його найкращого плану для вашого життя.

47. Поміркуйте: пам’ятайте, чого ви чекаєте — Божий шлях до перемоги у вашому житті. Які обіцянки від Бога найбільше допомагають вам у вашому очікуванні? Як ви бачили присутність і діяльність Господа, коли чекали?

48. Дійте: наступного разу, коли ви будете відчувати тривогу, занепокоєння або страх, зобов’язуйтеся діяти і думати по-біблійному, перш ніж страх опанує. Згадайте, коли ви востаннє переживали занепокоєння, страх чи паніку; де був ваш фокус? Що б ви могли зробити до сплеску тривоги, що дозволило б вам краще впоратися з цими обставинами? Виконайте такі дії, як ходити на молитовну прогулянку, пишіть у молитовний щоденник або слухайте пісню для поклоніння.

Джерело: churchleaders.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button