Україна

Байден вводить санкції проти Росії, обіцяє «йти далі», якщо Путін продовжить вторгнення в Україну

Президент США Джо Байден оголосив, що санкції для відрізання Росії від західного фінансування набудуть чинності, пообіцявши «підійти далі», якщо Росія продовжить те, що він назвав «вторгненням» в Україну.

Джерело: christianpost.com

Раніше цього тижня президент Росії Володимир Путін визнав незалежність двох проросійських регіонів на сході України, що викликало обурення з боку західних держав. Повідомляється, що Путін наказав російським військам увійти до двох раніше окупованих окремих територій — Донецької та Луганської областей.

Під час виступу у вівторок у другій половині дня у відповідь на дії Путіна Байден заявив пресі, що вважає слова Путіна «обгрунтуванням» для виправдання захоплення «більшої території силою», зазначивши, що президент Росії претендував на додаткові території в Україні.

«Це початок російського вторгнення в Україну, – сказав Байден. − Я збираюся почати вводити санкції у відповідь далеко за межі кроків, які ми, наші союзники та партнери здійснили у 2014 році».

«Якщо Росія піде далі з цим вторгненням, ми готові піти далі, з санкціями».

Байден назвав дії Путіна «кричущим порушенням міжнародного права», що вимагає «рішучої реакції з боку міжнародного співтовариства», особливо за допомогою санкцій.

«Я оголошую перший транш санкцій, щоб накласти витрати на Росію у відповідь на їхні вчорашні дії, — сказав Байден. − Ці дії були тісно узгоджені з нашими союзниками та партнерами, і ми продовжимо збільшувати санкції, якщо Росія буде загострювати ситуацію».

«Ми впроваджуємо санкції повного блокування проти двох великих російських фінансових установ, ВЕБ та їхнього військового банку. Ми запроваджуємо комплексні санкції щодо російського суверенного боргу. Це означає, що ми відрізали російський уряд від західних фінансів. Вона більше не може збирати гроші із Заходу».

Починаючи з листопада минулого року, Росія почала розміщувати війська на кордоні з Україною та в сусідній союзній державі Білорусі. За оцінками експертів, присутні близько 150 тисяч солдатів.

Протягом більшої частини своєї історії Росія контролювала Україну частково або повністю, при цьому східна частина країни має значне проросійське населення.

Читайте також:

Цей історичний контроль часом був жорстоким, як-от у 1930-х роках, коли колективістська політика диктатора Радянського Союзу Йосипа Сталіна спричинила мільйони смертей українців.

У 2014 році Росія виступила проти України, анексувавши півострів Крим, що викликало санкції та обурення з боку західних держав, включаючи Сполучені Штати.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button