Для життя

3 питання, які слід задати, коли виникає тривога

Життя в занепалому світі буває, м’яко кажучи, нелегким. Трапляються природні катаклізми. Ми хворіємо. Відносини розриваються. Ми намагаємося звести кінці з кінцями. І навіть якщо зараз здається, що життя йде добре, завжди є настирлива думка про те, що все може змінитися в одну мить.

Ми крихкі, вразливі і страшенно не контролюємо ситуацію. І, можливо, як це не парадоксально, нездатність визнати ці реалії є не ознакою зрілості чи самореалізації, а скоріше ознакою омани. Ми – створіння, а не боги.

Проте усвідомлення також може легко перетворитися на тривогу. Багатьом з нас знайомі слова Ісуса з Нагірної проповіді: “Не турбуйтеся про завтрашній день” (Мт. 6:34). Хоча це правда, що тривога орієнтована на майбутнє, вона відчувається в сьогоденні і може бути викликана або мотивована нашим минулим. Таким чином, тривога може з’явитися, коли ми думаємо про минуле, переживаємо теперішнє або турбуємося про майбутнє.

Як же ми можемо переорієнтуватися, коли тривога загрожує переповнити нас? Хоча життя є більш складним і багатогранним, ніж простий шлях, яким можна дістатися звідси туди, корисно поставити собі три запитання.

1. Яка найважливіша правда про моє минуле?

Чим старше ми стаємо, тим більше у нас з’являється можливостей з жалем озирнутися назад на деякі з наших виборів, будь то гріховні вчинки або просто рішення, які ми прийняли тоді, не маючи тієї інформації і знань, які ми маємо зараз. Декого може переслідувати почуття провини за скоєне, в той час, як інших охоплює сором за заподіяне їм зло. Інциденти з нашого минулого часто можуть впливати на нас у сьогоденні, провокуючи занепокоєння щодо того, що сталося з нами (чи ми тепер у безпеці? Чи не станеться з нами знову чогось поганого?), або щодо того, що ми зробили (чи справді Бог прощає нас? Чи не зруйнував наш вибір наше власне життя або життя інших?).

Але якими б реальними і впливовими не були наші минулі вчинки і вчинки інших людей, для нас, віруючих, жоден з них не є найважливішим у нашому минулому. Найважливіша істина полягає в тому, що Бог обрав тебе, відкупив тебе і зробив своїм (Еф. 1:3-7). Ти є улюбленою дитиною Отця (1 Івана 3:1). Ти з’єднаний з Ісусом Христом (1 Кор. 1:30). У вас живе Святий Дух (Гал. 4:6).

2. Яка найважливіша істина про моє сьогодення?

Якщо бути чесними, іноді теперішнє здається не більше, ніж місцем, де зустрічаються минулі жалі і травми та майбутні тривоги й страхи. Нам важко жити в сьогоденні, тому що, з одного боку, ми прагнемо знайти сенс у нашому минулому, а з іншого – боремося з тривогою про те, що чекає нас у майбутньому. І часом наші теперішні обставини сповнені страждань і труднощів.

Схожі статті

Найважливіша правда про ваше минуле полягає в тому, що Бог обрав вас, викупив вас і зробив вас Своїм.

Більшість з нас усвідомлює, що пережити важкі часи – це не найважче, з чим ми можемо зіткнутися. Швидше, найважче – це долати труднощі наодинці. І саме тому найважливіша істина про ваше сьогодення полягає в тому, що Бог з вами й обіцяє “ніколи вас не залишити і не покинути” (Євр. 13:5).

Ми не завжди відчуваємо, що Бог з нами (Пс. 88). Але навіть якщо ваші обставини можуть кричати, що ви абсолютно самотні, це не так. Навіть якщо інші християни не йдуть з вами у вашій біді, Бог з вами.

Ви з’єднані з Христом нерозривним зв’язком. А це означає, що у вас є Друг, з яким ви можете говорити вдень і вночі, який завжди заступається за вас (Євр. 7:25). Божа присутність означає, що Він бачить вас і чує вас. І це означає, що Святий Дух, який перебуває у вас, дає вам силу вистояти, попри слабкість, яку ви відчуваєте.

3. Яка найважливіша правда про моє майбутнє?

Це, мабуть, найкраще питання з усіх, тому що зараз ми вступаємо в царство надії, а біблійна надія не розчаровує і не може розчарувати (Ісаї 49:23). Легко відчувати що завгодно, від низькопробної, бурхливої тривоги до тотального, повномасштабного жаху, коли ми споглядаємо майбутнє.

Що, якщо я стану інвалідом і більше не зможу працювати і утримувати себе або свою сім’ю? Що, якщо я ніколи не зможу дозволити собі житло, а ціни на оренду житла продовжують зростати? Хто подбає про мене в старості, якщо я неодружений і бездітний? Що, якщо мій чоловік або дружина помре? Що, якщо мій бізнес зазнає краху? Що, якщо мої діти зруйнують своє життя або відкинуть Євангеліє?

Біблійна надія не розчаровує і не може розчарувати.

Тривога дуже творча і нескінченно уява, добре пристосована до нескінченного ментального прокручування і не піддається жорсткій зупинці. Люди з добрими намірами кажуть, що з нами ніколи не станеться те чи інше, але ніхто не може цього обіцяти. Тому перед обличчям цих страхів ми повинні розширити нашу перспективу, щоб зосередитися на більших, ширших гарантіях щодо нашого майбутнього.

Яка найважливіша правда про ваше майбутнє? Ви будете жити в досконалому щасті вічно, споглядаючи славу Божу (Об’явл. 21:1-7; 22:1-5). Більше не буде проблем з грошима. Ніяких проблем у стосунках. Ніяких проблем зі здоров’ям. Більше ніякого болю. Ніякої розгубленості. Ніякого страху.

Вчора, сьогодні і назавжди

Бог, який створив час, але існує поза ним, дає нам, обмеженим у часі створінням, все необхідне для правильного розуміння нашого минулого, теперішнього і майбутнього. Ісус вчора, сьогодні і навіки той самий (Євр. 13:8). Він населяє наше минуле, теперішнє і майбутнє своєю незмінною благодаттю і люблячою присутністю – навіть (а можливо, особливо) тоді, коли ми відчуваємо, що тривога перемагає, а ми зазнаємо поразки.

Читайте також:

Нехай ці три питання слугують вірним компасом, що допомагає спрямовувати наші серця і розум на істинну північ, коли ми відчуваємо тривогу. Бог обрав нас від створення світу, Бог є з нами сьогодні, і Бог одного дня виконає свої обітниці про досконалий світ у досконалому спілкуванні з Ним.

Автор: Каррі Хан

Джерело: thegospelcoalition.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!