СвітХристиянські новини

Служіння не можуть зв’язатися з підпільними християнами в захопленому талібами Афганістані

Міжнародне служіння Forgotten Missionaries International повідомило, що не може зв’язатися з підпільними християнами в захопленому талібами Афганістані.

Джерело: invictory.com з посиланням на persecution.org

Інформаційне агентство Mission Network News (MMN) повідомило про те, що служіння Forgotten Missionaries International (FMI) не може зв’язатися з підпільними християнами, які застрягли в захопленому талібами Афганістані.

«Він служив з нами вже кілька місяців, – розповів представник з FMI Неємія про людину на ім’я Абдар. – Він з Афганістану, але вчиться в Пакистані, і в минулому місяці сказав, що повернеться додому з метою євангелізації. Минуло вже понад тиждень з того часу, як ми в останній раз зв’язувалися з ним».

Відтоді як таліби захопили контроль над Афганістаном в середині серпня, багато служінь, що працюють з підпільною церквою в країні, намагалися евакуювати християн, які перебувають в групі ризику. Однак у багатьох випадках служіння не можуть зв’язатися зі своїми представництвами й партнерами в країні.

За даними MMN, багато християнських громад змушені ховатися через переслідування. У FMI повідомили про те, що таліби стежать за християнами й посилають їм листи з погрозами.

«Одній людині надіслали листа, в якому сказали, що його будинок тепер належить талібам, – сказав Неємія. – Він проста людина, яка заробляє на життя, роблячи сувеніри. У будинку він зберігав всі свої заощадження. Таліби відбирають все, що є у християн». 

Християнська громада Афганістану майже виключно складається з новонавернених з ісламу. За деякими оцінками, в країні проживає від 8 000 до 12 000 християн, що робить їх однією з найбільших груп релігійних меншин країни. Навернені в християнство з ісламу піддаються переслідуванням, як з боку екстремістських угруповань, так і суспільства в цілому. В Афганістані відхід з ісламу вважається ганебним.

Читайте також:

У серпні 2021 року бойовики терористичного руху «Талібан» встановили контроль над всією територією Афганістану. Після захоплення влади таліби оголосили, що збираються перетворити країну в ісламський емірат, що живе по законах шаріату. Експерти прогнозують погіршення у всіх сферах життя країни, але особливо тяжкими наслідками можуть бути для жінок і немусульманських віруючих.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!