Блог Сергія Головіна

Сумний прецедент

Цар Ірод Агріппа Перший прославився, як збирач земель юдейських. Він об’єднав під своєю рукою всі території, що раніше належали його дідові, Іроду Великому і здобув чималу повагу у своєму народі. Але цього йому здалося недостатньо. Видатним правителям надавалися божественні почесті – так вже було заведено. І, як пише Йосип Флавій, по закінченні трьох років Агріппа «влаштував ігри на честь імператора … На другий день ігор, рано вранці цар з’явився в театр у витканому сріблом одязі… Зараз же кілька підлабузників з різних кінців стали… називати його богом…».

«Ірод … і на підвищенні сів та й до них говорив, а народ вигукував: це голос Бога, а не людини. І Ангол Господній уразив його за те, що він не віддав слави Богові», – описує цю подію євангеліст Лука (Дії 12: 21-23). «Агріппа відчув, що в нутрощах його починається найсильніший біль… Тоді його скоріше перенесли до палацу… Потім, промучившись ще п’ять днів страшними болями в шлунку, цар помер…», – уточнює Флавій. А Лука, як лікар, ставить діагноз: «черва його з’їла» (Дії 12:23).

Читайте також: 

У римлян була популярна приказка: quod licet Jovi, non licet bovi. «Що дозволено Юпітеру, не дозволено бику». Але, як з’ясувалося, і Юпітер Юпітеру – не рівня. До пори, до часу Всевишній поблажливо ставився до народів, які шанують неправдивих богів через незнання (Дії 17: 29-30). Так само як і до їх володарів, які вважають себе богами. Однак правителю народу Божого бикувати не вийшло. Тому, хто не тільки знає істинного Бога, але і покликаний творити Його волю, подібне святотатство недозволено!

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button