Релігійні святаХристиянські новини

Сьогодні євреї починають святкувати Біблійне свято Суккот

Сьогодні, 20 вересня, разом з заходом сонця євреї святкують одне з найбільш важливих свят – Суккот. Це свято встановлене Богом для нагадування про блукання євреїв в пустелі після виходу з Єгипту. Суккот, або Свято кущів триває 7 днів.

Джерело: ieshua.org

В Ізраїлі євреї зазвичай починають будувати курені вже в районі Рош га-Шана. Суккот є святкуванням земного врожаю (Повторення Закону 6: 13-15), і цей час є подякою Богові за Його благословення. Але що більш важливо, Суккот знаменує звільнення Ізраїлю з Єгипту, як описано в Левіт 23: 34-44.

Бог вів Свій народ через пустелю, захищав, забезпечував і зцілював їх. Блукаючи в пустелі, євреї розбивали табір на шляху. Ось чому Бог велів Ізраїлю будувати «тимчасові житла» і жити в них протягом тижня в цій порі року. Курені або намети також є символом того, що ми мандрівники на землі.

Бог сказав Мойсеєві передати народу наступну заповідь:

«І будете святкувати його, як свято для Господа сім днів в році: це постанова вічна для ваших поколінь; сьомого місяця будете святкувати його; в кущах живіть сім днів; кожен тубілець в Ізраїлі сидітиме в кущах, щоб знали ваших поколінь, що в кущах оселив Я синів Ізраїлевих, коли вивів їх із землі Єгипетської. Я Господь, Бог ваш» (Левіт 23: 41-43).

Під час Свята Кучок ізраїльтяни часто дарують подарунки і кошики з продуктами своїм друзям і родичам, подібно до західних свят врожаю, включаючи День Подяки.

Під час Суккоту євреї готують особливий букет з чотирьох рослин, щоб розмахувати ним перед Господом. Він називається Лула, і кожен його елемент має дуже символічне значення. У правій руці потрібно тримати пальмову гілку, дві гілки верби і три гілки мирта. А в лівій руці ми тримаємо етрог (фрукт сімейства цитрусових).

«У перший день візьміть собі гілки гарного дерева, пальмові віття, і гілки дерев та припоточних тополь, і будете веселитися перед лицем Господа, Бога вашого, сім днів» (Левіт 23:40).

Розмахуючи цим букетом, єврейський народ благав Бога: «Господи, прийми нас усіх, якими ми є», і одночасно проголошував єдність всього Ізраїлю, по вірі. Завдяки Божому Слову ми знаємо, що Він дійсно приймає нас такими, якими ми є, але Він не має наміру дозволяти нам залишатися такими ж. Він вірний в тому, щоб вчити нас, змінювати нас і допомагати нам зростати.

Послання Свята Кучок також стосується майбутнього – другого пришестя Месії, яке буде радісним днем ​​для тих, хто знає Його. Коли Месія прийде, Він збере врожай для Царства Отця.

У синагогах часто читають уривки з книги Захарії, особливо 14-й розділ, який передбачає повернення Месії і Його святих. У ній йдеться про правління Месії, Божому піднесенні Єрусалиму, перемозі над ворогами Ізраїлю, і про те, що всі народи будуть здійснювати паломництво у святе Боже місто на Суккот.

Читайте також:

Під час Свята Кучок єврейський народ також молиться за інші народи, запрошуючи їх прийти в Єрусалим для спільного святкування, оскільки Бог наказав Мойсеєві і євреям включити іноземців у свої свята (Повторення Закону 16:14).

Свято Кущів – це час духовного очищення для чоловіків і жінок, час примирення з Богом. Це сезон  радості. Рясний урожай – це нагадування про Божу доброту. Ізраїль радіє чудовому захисту від Бога, Який супроводжував їх в пустелі. Це також демонстрація повної залежності від Бога.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button