Релігія

14 квітня із заходом сонця юдеї починають святкувати Песах

Із заходом сонця 14 квітня юдеї починають святкувати Песах – єврейський Великдень. Цю подію ще називають святом весни та свободи. Євреї вважають, що саме в цей день близько 1200 року до Різдва Христова пророк Мойсей вивів ізраїльтян з Єгипту, звільнивши їх від 400-річного рабства. Про це повідомляє сайт risu.ua, та детально описує цю подію.

Джерело: risu.ua

Песах юдеї починають відзначати напередодні 15 числа місяця Нісана за єврейським місячним календарем. За Григоріанським календарем це припадає на березень-квітень.

Юдеї відзначають Пасху сім днів в Ізраїлі й вісім днів у діаспорі. Закінчення відзначення Песаху цьогоріч припадає на 23 квітня.

Слово «песах» («пасха») має два значення: «проходження повз» та «перехід». Окрім переходу ізраїльтян, яких вели Бог та Мойсей через Червоне море, пригадується ще одна подія, яка передувала виводу євреїв з Єгипту.

Євреї згадують, як Господь вивів ізраїльський народ. У Біблії розповідається, що фараон Єгипту завзято не дозволяв ізраїльському народові піти – і тоді Господь карав царство. Остання кара була такою, що одної ночі Господь вразив хлопчиків-первістків у кожній родині єгиптян. Єврейським же родинам перед цим було велено заколоти по ягняті та його кров’ю помазати двері. Коли ангел смерті бачив такий знак, то проходив повз будинки юдеїв. Тільки після загибелі єгипетських первістків фараон дозволив євреям залишити Єгипет.

Детально про святкування єврейського Великодня можна прочитати за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

2 Коментарів

  1. Слава Богові, що “сьогодні із заходом сонця юдеї починають святкувати єврейську Пасху”.
    Тобто саме єврейську, а не якусь там, скажімо, папуаську чи ескімоську.

  2. Оженився дурень: та й узяв дурнувату. Не знали що робити, – підпалили хату…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!