Важливе

Що Біблія говорить про пекло

Поставити це питання означає визнати, що пекло – це біблійне вчення. Це слушний вихідний пункт для розгляду вчення про пекло.

Дискусія про пекло не схожа на дискусію про чистилище. Святе Письмо ніде не стверджує, не повідомляє і не передбачає чистилища. Це конструкція римо-католицької традиції, а не вчення Святого Письма. Вчення про пекло, однак, явно є біблійним вченням.

Можливо, вам не сподобається те, що Біблія говорить про пекло. Ви можете не погодитися з тим, що Біблія говорить про пекло. Ви можете не повірити тому, що Біблія говорить про пекло. Усі ці реакції справедливі. Але не справедливо, правдиво чи логічно заперечувати, що пекло є у Біблії, просто тому, що вам не подобається, що воно там є.

Доктрина пекла

Пекло – найнепопулярніша тема в Біблії. Проте воно є. І на це є причина. Відкинути те, що Біблія говорить про пекло, означає відмовитися від джерела авторитету для всього, чого вчить християнство. Не вірити в пекло – значить не вірити в Ісуса. Людина, яка не вірить у пекло, не вірить в Ісуса.

Вчення про пекло стосується не тільки пекла. Пекло нерозривно вплетене у тканину християнської правди. Те, що Біблія вчить про авторитет Святого Письма, характер Бога, наслідки гріха, викупну працю Христа, послання Євангелії, місію церкви та реальність потойбічного світу, було б непоправно пошкоджено без цього.

Важливо, щоб сповідуючі християни шукали біблійного розуміння вчення про пекло. Щодо цього, нехристияни також повинні прагнути зрозуміти, що Біблія говорить про пекло.

Добра новина про Господа Ісуса Христа – це відповідь Бога на погану новину про вічне покарання за особистий гріх. Спасительна віра у завершену роботу Ісуса на хресті гарантує надію на небеса. Без Христа кожна людина буде терпіти муки святого гніву Божого проти гріха в пеклі назавжди.

Біблія вчить трьом основним істинам про пекло

Пекло реальне

Перш за все, Біблія вчить, що пекло реальне. Святе Письмо називає це місце різними назвами. Але Біблія зрозуміло говорить про те, що є певне місце, де нерозкаяні грішники проведуть вічність під гнівом Божим. Це місце під назвою пекло створене Богом. Але Він не створив його для людства. Ісус описав пекло як «вічний вогонь, приготований для диявола та його ангелів» (Матвія 24:41). Через гріхопадіння людства пекло стало кінцевим пунктом призначення нерозкаяного і непрощеного грішника.

Коли мене запитують, чому я вважаю, що пекло – це справжнє місце, я просто відповідаю: «Я вірю в пекло, тому що Ісус вірив у пекло». Ісус, очевидно, розумів, що пекло – справжнє місце. Ісус говорив про пекло буквально, регулярно і драматично. Насправді Ісус більше говорив про пекло, ніж про рай. Більше людей вірить у рай, ніж вірить у пекло. Але Біблія не дає нам можливості вірити в одне і не вірити в інше. Пекло так само реальне, як і небо.

Найбільше Ісус може сказати про пекло у Біблії. Якщо ви можете якимось чином спростувати або дискредитувати те, що Ісус говорить про пекло, як ви можете довіряти всьому, що Євангеліє розповідає про Ісуса про Бога, гріх, спасіння, небо, вічність чи що-небудь ще?

Заперечувати те, чого Біблія вчить про пекло, не означає заперечувати пекло. Це заперечення Святого Письма. Біблія навмисно опиняється у кутку. Біблія не претендує лише на те, щоб містити Слово Боже. Біблія претендує на слово Боже. Це пропозиція «все або нічого». Якщо Святе Письмо натхнене Богом  (2 Тимофія 3:16), то все це правда. Якщо лише окремі частини Біблії насправді є Божим словом, нічого, що сказано в Біблії, не заслуговує довіри. Тому вибити двері, щоб вилучити пекло з Біблії, це означає збити весь будинок християнської істини.

Пекло – це жахливо

Багато людей говорять про те, як пережити важкі обставини, як пройти через пекло. Це зрозуміле порівняння, адже пекло – це найсильніше слово, яким ви можете описати свої проблеми, труднощі та страждання. Пекло настільки погане, наскільки це можливо. Проте описувати біду як пекло − недоречно. Цей термін може виражати серйозність вашої ситуації. Але це баналізує реальність пекла. Ніякі страждання людини в цьому житті, не можуть бути законно порівняні з жахами пекла.

Біблія називає пекло своєю назвою. Але частіше вона описує пекло з жахливими словами. Знищення. Згуба. Зовнішня темрява. Де черв ніколи не вмирає. Плач і скрегіт зубами. Вогняне озеро. Друга смерть.

У світських засобах масової інформації пекло зображується як щось не дуже страшне, навіть цікаве. Небо вважається нудним. Але в пеклі відбувається справжнє свято. Це лише людська уява і бажання. Святе Письмо робить все можливе, щоб підкреслити, що пекло – це не весело. Це жахливе місце божественних мук для непрощених грішників.

Стало звичним для людей відкидати жахливі зображення Святого Письма про пекло як прості символи. Вони стверджують, що згадки Ісуса про пекло насправді стосувалися купи сміття за межами Єрусалиму, якої більше немає. Ця точка зору є дуже поганою інтерпретацією, і навіть гіршим богослів’ям. Символ вказує на більшу реальність. Якщо тоді ви зможете довести, що згадки Ісуса про пекло були лише символічними, то яка це втіха? Ви все ще повинні зробити висновок, що померти з не прощеними гріхами – це погана доля, це провести вічність у незгасимому вогні.

Пекло – це тактика лякання суверенної благодаті. Біблія простежує жахи пекла, щоб відлякати вас від ваших гріхів і бігти до хреста Ісуса з вірою та покаянням! І це має спонукати християн ділитися Євангелією Ісуса Христа з кожним загубленим чоловіком, жінкою, хлопчиком та дівчиною у кожному народі!

Пекло – Вічне

У Притчі про Лазаря і багатія (Лука 16: 19-31) Ісус представляє пекло як справжнє місце. Він описує пекло як жахливе місце мук. І він дає зрозуміти, що з пекла немає виходу.

Не відкидайте те, що Ісус вчить про пекло у цій притчі, тому що це притча. У своїх історіях Ісус складав персонажів, сценарії та діалоги. Але він не вигадав правди. У Притчі про милосердного самарянина (Луки 10: 25-37) дорога до Єрихону є справжнім місцем. А в притчі про Лазаря і багатія пекло – це справжнє місце.

Коли багатій потрапив у пекло, він кричав про порятунок від своїх мук. Авраам відповідає з неба: «І, крім усього цього, між нами й вами лежить велика безодня, щоб ті, які бажають перейти звідси до вас, не змогли, і щоби звідти до нас не переходили!» (Луки 16:26).

У Притчі про овець і козлів Ісус робить висновок: «І вони підуть на вічну кару, а праведники на вічне життя» (Матвія 25:41). У цьому вірші Ісус називає пекло «вічною карою». І він протиставляє це «вічному життю». Вічне покарання – це так само довго, як і вічне життя. Кожна людина десь проведе вічність – або у вічному житті з небом, або у вічному покаранні у пеклі.

Читайте також:

Бонусна істина

Ця стаття про три фундаментальні істини, які Біблія вчить про пекло. Пекло – це реально. Пекло жахливе. І пекло вічне. Оскільки ви дочитали до кінця, у мене є для вас бонусна правда: пекла можна уникнути!

Бог святий. І його святість вимагає справедливого покарання за гріх, яким є вічна смерть. Ісус сказав: «Не дивуйтесь цьому, бо наближається година, коли всі, хто у гробах, почують його голос і вийдуть ті, хто зробив добро для воскресіння життя, і ті, хто зробив зло для воскресіння на суд» (Іван 5: 28-29).

За кожен гріх буде сплачено – або Спаситель на хресті, або грішник у пеклі. «Бо плата за гріх – це смерть, – писав Павло, – але безкоштовний дар Божий – це вічне життя в Христі Ісусі, нашому Господі» (Римлян 6:23). Якщо ви біжите до хреста і довіряєте Господу Ісусу Христу для спасіння, ви можете отримати безкоштовне прощення, нове життя та вічну надію сьогодні!

Джерело: churchleaders.com

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button