Світ

Індія нормалізує дискримінацію проти релігійних меншин

Поки штат Карнатака приймає закон проти навернення, євангелісти засуджують уряд, який надає можливість переслідувати будь-якого християнина, якого вони побачать.

Джерело: evangelicalfocus.com

В останні роки ситуація релігійних меншин в Індії поступово погіршується.

Останнім доказом є ухвалення закону проти навернення в південно-західному штаті Карнатака.

Закон був виданий губернатором Карнатаки, Таваром Чандом Гелотом. Це тимчасовий указ, хоча він може залишатися в силі, поки новий закон не замінить прийнятий.

Гелот проголосив рішення після зустрічі з делегацією релігійних лідерів, включаючи впливового архієпископа  Бангалора Пітера Мачадо. Карнатака є одним з найбільш західних штатів у Індії, а його столиця Бангалор є технологічним центром для багатьох міжнародних компаній.

5 років в‘язниці або штраф у розмірі понад 300 євро

Закон забороняє та карає навернення. Він також включає окрему згадку про явище, відоме як «Любовний Джихад», тобто випадки навернення через шлюб між подружжям різних релігій.

Крім того, у положенні зазначено, що  новонавернені повинні повідомити комісара про своє навернення за 30 днів і підтвердити через 30 днів.

Закон передбачає тюремний термін від 3 до 5 років, чи штраф у 25 000 рупій (306 євро). Якщо правопорушником є жінка, дитина або «даліт» (представник найбіднішої демографічної групи в традиційній індуїстській кастовій системі), тоді тюремний термін може бути збільшений до 10 років.

«В законі немає нічого, що б обмежувало конституційні релігійні права. Закон проти навернення не був розроблений для однієї релігії, він спрямований на заборону релігійного навернення шляхом сили або примусу», − повідомив міністр внутрішніх справ Карнатаки Арага Джнанендра.

Голова національного центру міської трансформації в євангельському товаристві Індії, Атул Агамкар сказав, що уряд намагається затвердити цей законопроєкт, попри сильний супротив християнської спільноти та об‘єднаних опозиційних партій, які виступали проти прийняття законопроєкту у парламенті, це висвітлює намір уряду, оскільки вони не могли зустрітися за обговоренням законопроєкту в обох палатах.

Декілька християнських лідерів виступили з публічною заявою, висловивши занепокоєння про новий закон в Карнатака, де 2% населення є християнами.

«Завтра буде злочином займатися благодійністю. Надання безплатної освіти також буде великою проблемою. Якщо ми збираємось пояснювати, чому ми роздаємо подарунки, то Санта Клаус також буде небезпечним персонажем», − зазначив Мачадо.

Агамкар вважає закон «дозволом добровольчим загонам нападати на християн, руйнувати християнські інституції та створювати атмосферу страху, щоб підкорити християнську громаду».

«Вони дають змогу вбивцям, найманцям та добровольчим загонам переслідувати кожного християнина, якого вони зустрінуть», − засуджує християнський активіст Джон Даял.

Всесвітній євангельський альянс разом з Open Doors та іншими соціальними організаціями надіслав до ООН звіт для 41-ї сесії універсального періодичного огляду, наголошуючи, що «Індійський уряд сприяє насильству та правовій дискримінації щодо релігійних меншин та попросив їх скасувати закони про навернення чи змінити їх на відповідність міжнародним стандартам з прав людини».

У 13 штатах Індії існує закон проти навернення, проте лише в 9 штатах цей закон діє. Перші ухвалили у 1967 році та в 1968 в Мадх‘я Прадеш та Одіша на підставі неправомірних дій християнськими служителями.

За нинішнього уряду такі закони знову були представлені через те, що індуїзм знаходиться в небезпеці через зростання показників навернення до ісламу та християнства.

Проте «релігійне навернення є рідкістю в Індії; тою мірою як це відбувається, індуїсти отримують стільки людей, скільки і втрачають», − заявили у звіті дослідницького центру у 2021.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button