Новини суспільстваХристиянські новини

Сьогодні, 30 вересня в Україні відзначають День усиновлення

30 вересня щороку в Україні відзначається День усиновлення. У цей день заведено дякувати тим хто усиновив сироту, хто прийняв у свою родину дітей, які втратили свої сім’ї.

Джерело: Укрінформ

Відповідно до українського законодавства, усиновлення – це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю особи на правах дочки чи сина, яке здійснене на підставі рішення суду.

Усиновити можна дитину у віці від 2 місяців до 18 років. Крім виняткових випадків, коли за рішенням суду усиновити можна й повнолітнього, який є сиротою або позбавлений батьківського піклування до досягнення ним 18 років (згідно ч. 2 ст. 208 Сімейного кодексу).

Вперше в Україні День усиновлення почали відзначати в 30 вересня 2009 року. Чинний, на той момент, президент України Віктор Ющенко виголосив вітальну промову, в якій було сказано:

«Це день вшанування прийомних батьків, вихователів дитячих будинків сімейного типу, педагогів, лікарів, усіх, хто причетний до усиновлення та захисту прав дитини. Це день радості тисяч і тисяч дівчаток і хлопчиків, які знайшли щастя в люблячих і дбайливих сім’ях. Це свято доброти і милосердя для всього українського суспільства».

Чинний Президент Володимир Зеленський у День усиновлення висловив вдячність батькам, які взяли на виховання дитину-сироту. Про це йдеться у вітанні глави держави з нагоди цього свята.

«Хочу висловити щиру вдячність усім батькам, які взяли на виховання дитину-сироту. Саме сім’я є тим середовищем, в якому дитина набуває життєво-важливих знань, умінь і навичок, вчиться добру», − зазначив Зеленський.

Схожі статті

Завдяки усиновленню майже півтори тисячі дітей щороку знаходять нову сім’ю, де дитину люблять, цінують, поважають, підкреслив Президент.

День усиновлення в Україні встановлений, «…ураховуючи суспільну значущість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім’ї, з метою підтримки та розвитку національного усиновлення…» згідно з Указом Президента від 27 листопада 2008 року.

«На жаль, не всі діти з народження можуть отримати батьківську турботу. Часто ці діти перебувають в інтернатних закладах, без люблячої сім’ї, не маючи тих близьких людей, які завжди підтримають і прийдуть на допомогу. Ці діти з народження втрачають фундамент впевненості і базові орієнтири, які допоможуть їм рухатися в житті, приймати правильні рішення і досягати успіху. І завдання держави – зробити все, щоб кожна дитина, яка залишилася без батьківської турботи, могла знайти сім’ю» –  пише Микола Кулеба ексуповноважений Президента з прав дитини.

І радить усім переглянути документальний фільм від Фонд «Зміни одне життя − UA» про життя дітей-сиріт та дітей-вихованців інтернатних закладів

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button