Християнські новини

Дослідники знайшли шлях, по якому Мойсей здійснював вихід

Дослідники Біблії, намагаючись простежити шлях, яким пішов Мойсей, коли він вивів ізраїльтян з Єгипту, кажуть, що вони знайшли докази того, що гора Сінай насправді знаходиться в східній частині Саудівської Аравії.
Райан Мауро з Фонду досліджень Томаса який сумнівається(DTRF) розповів Daily Star Online, що його команда тричі приїжджала в Саудівську Аравію для збору доказів.
Сайдівська Аравія - Jabal al-Lawz
«Те, що я там знайшов, було просто приголомшливим», – сказав Мауро. «Я не міг повірити, що для Виходу були всі ці докази, і навряд чи хто-небудь за межами цього регіону знав про це».
Хоча вони все ще складають карту і графік часу, дослідник вважає, що його теорія є найбільш «правдоподібним» маршрутом. Він починається з того, що ізраїльтяни залишають Єгипет через Каїр і перетинають Сінайський півострів.
Мауро сказав, що є докази того, що Мойсей розділив море в затоці Акаба, в місці, яке зараз відомо, як пляж Нувейба. Там перетин буде всього вісім миль в ширину і 33 метри (108 футів) в глибину. Він вважає, що вони перетнули древній Мідіам і зупинилися на горі Сінай, яка, як він стверджує, є вершиною Джабаль аль-Лоуз в Саудівській Аравії. Саме на горі Сінай Бог дав Мойсею десять заповідей на кам’яних скрижалях.
«Я повністю переконаний, що ізраїльтяни відправилися в древню землю Мадіама, коли вони бігли з рабства в Єгипті», – сказав він британській газеті.
Його команда розповідає про свої відкриття в 25-хвилинному документальному фільмі «В пошуках гори Мойсея: справжня гора Сінай в Саудівській Аравії».
Серед доказів, за його словами, є написи про те, що здається коровами на Джабалії аль-Лоузі, що відповідає біблійної історії про ідола Золоте теля. Дослідник сказав, що стародавні скельні споруди біля підніжжя гори могли бути залишками вівтарів, побудованих ізраїльтянами.
Дослідники знайшли шлях, по якому Мойсей здійснював вихід
Він також вказує на почорнілу вершину Джебель аль-Лоуз, яка буде відповідати історії Мойсея, який зустрівся з Богом, коли Він зійшов на гору в огні. Однак Daily Star Online повідомила, що незрозуміло, чи є це почорніння вершини природним явищем або результатом того, що камені спалені святим вогнем.
Гора сінай
Крім того, Мауро сказав, що є свідчення великого стародавнього цвинтаря, який, схоже, відповідає судові над шанувальниками Золотого теляти. Кладовище є частиною табору, який, на його думку, був біля підніжжя гори.
камінь Хорива
Біля цього місця Мауро вважає, що його команда виявила Камінь Хорива, який, як кажуть, є останнім табором ізраїльтян перед тим, як відправитися на гору Сінай. Старий Завіт веде хроніку того, як Мойсей вдарив по скелі, в результаті чого вона розкололася, і видала воду, щоб угамувати спрагу ізраїльтян. Мауро каже, що вони знайшли велику, розмиту водою скелю, яка сидить на пагорбі і розділену на дві частини.

Більше про докази правдивості Біблійної історії:

«Золоте теля, розколота скеля, вівтар Мойсея, місце перетину Червоного моря; всі ці частини повинні відповідати, і вони відповідають цим маршрутом так, як жоден інший маршрут », – сказав він. «Ці події справді відбулися. Не потрібно віри, щоб прийняти докази».

Джерело: gcshelp.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button