Ексклюзив

Смерть на війні не змиває гріхів! Чому Кирило бреше?

Один з російських медіаресурсів повідомив про те, що патріарх РПЦ Кирило заявив, що смерть при виконанні військового обов’язку є «жертвою» і нібито «змиває всі гріхи». В цьому матеріалі ви дізнаєтеся, чому смерть окупантів і виконання військового обов’язку немає жодного відношення до прощення гріхів.

Джерело: РБК-Україна з посиланням на «Медузу»

За даними видання, російський патріарх вирішив виправдати смерть російських окупантів на війні проти українців під час недільної проповіді.

«Церква молиться про те, щоб ця боротьба закінчилася якнайшвидше, щоб якнайменше братів убили один одного в цій братовбивчій війні. І одночасно Церква усвідомлює, що якщо хтось, керований почуттям обов’язку, необхідністю скласти присягу, залишається вірним своєму покликанню і гине при виконанні військового обов’язку, то він, безсумнівно, чинить діяння, рівносильне жертві. Він приносить себе в жертву за інших. І тому віримо, що ця жертва змиває всі гріхи, які людина вчинила», − заявив він.

Коли читав цю маячню, не зміг пройти повз і удати, що все добре. Адже у моїй свідомості не вкладається мерзенність релігійної особи, яка дискредитує своїми заявами не лише РПЦ, а кидає тінь на християнство загалом. Тому цей текст – реакція на єретичне твердження російського ієрарха.

Чому розв’язана росією війна немає нічого спільного з християнством?

Згідно з вченням Старого і Нового Завіту, будь-яка війна − це зло. Але є випадки, коли війна − це єдине, що можна зробити, щоб запобігти більшому злу. Через присутність гріха у світі й гріховність людини, людство розв’язує війни й перетворює життя на руїну і приносить горе та біль у життя народів. Саме з цієї причини були розв’язані усі відомі нам війни. Звісно, кожна війна  в історії мала свої політичні, економічні причини, але коренем всього цього все ж є гріховність людини.

Війна, яку розв’язала росія також має гріховні причини, адже заявлені путіном цілі − це відверте зізнання в злочинах і посяганні на права, які має лише Бог. Йдеться насамперед про право на життя, право на мову, право на територію, право на свободу, право на релігію та інше. Захищаючи війну, або її виправдовуючи, російська церква розписується у відвертому ігноруванні Біблійного вчення та повністю спотворює християнську мораль та цінності.

Тому прикрити свої злочинні наміри за релігійною риторикою виглядає не те, що неправильним, а дуже мерзенним.

Чому смерть окупантів не може змити їхніх гріхів?

Смерть на війні, зі зброєю чи без зброї, немає жодного відношення до прощення гріхів. Так само вона немає жодного відношення до жертовності, чи жертви. Заява Кирила − це брехня, яка немає ніякої основи.

Коли Біблія пише про прощення гріхів, то йде мова про конкретну особистість, яка кається у своїх гріхах, визнає їх і прагне відновити стосунки з Богом. Прощення гріхів у Новому Завіті та і в Старому − це дія для того, щоб відновити свої взаємини з Творцем.

Скажіть, як виконання обов’язку перед владою, яка видає злочинні накази вбивати людей, може простити чиїсь гріхи? Скажіть, відколи послух правителю, чи виконанню вказівок влади може прирівнюватися до послуху Богу? Скажіть, де умовою прощення є послух тирану? Скажіть, де умовою прощення є жертва людини в ім’я гріховних амбіцій та загарбницьких планів?

Сказане Кирилом − це брехня і введення в оману людей, яким обіцяне те, що не може дати людина. Адже прощає гріхи не Кіріл, не путін, а Бог. Участь у війні, у воєнних злочинах потребує покаяння і визнання провини, компенсації збитків і шкоди. Тоді мова може йти про прощення. І за прощенням потрібно звертатися не до Кирила, а до Бога. Він Єдиний має право прощати гріхи. І умовою прощення є особисте каяття та відновлення стосунків з Богом.

Прощення гріхів за загарбницьку війну − це не просто спотворення Євангельської істини − це свідомий гріх РПЦ і її очільника, який доводить, що РПЦ ніяка не церква, а Кирило ніякий не служитель − це злочинна організація і злочинець, який одягнув шати, щоб виправдати свої злочини, і веде невігласів до смерті.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!