СвітХристиянські новини

В Ірані християнина засудили до бичування за вживання вина під час таїнства причастя

Християнина в Ірані засудили до бичування за вживання вина під час таїнства причастя. Через те що влада не визнає його навернення до християнства, він буде покараний, як мусульманин, який порушив заборону на алкоголь. Повідомляє sedmitza.ru з посиланням christianheadlines.
Мохаммад Реза (Юхан) Омід був засуджений до 80 ударів батогом за вживання вина під час таїнства причастя в домашньому храмі. Вирок був приведений у виконання в його рідному місті Рашт, куди його доставили з ув’язнення майже за 1000 км. Там він вперше був арештований у 2012 році за приналежність до підпільної християнської церкви, за даними лондонської правозахисної групи «Article18».
Двоє його єдиновірців з тієї ж домашньої церкви, Мохаммад Алі (Яссер) Моссаебзаде та Заман (Сахеб) Фада, також були засуджені до бичування.

Омід продовжує відбувати черговий дворічний термін тюремного ув’язнення за приналежність до домашньої церкви, оскільки влада кваліфікувала його церковну діяльність, як «підрив національної безпеки».
За аналогічним звинуваченням Омід вже відсидів два роки у в’язниці, отримавши за вироком 10 років і згодом потрапив під скорочення терміну. Потім був звільнений 18 серпня цього року, як повідомляє правозахисна група Christian Solidarity Worldwide.
Його вже піддавали бичуванню сім років тому. Він був одним із чотирьох засуджених 6 жовтня 2013 року до 80 ударів батогом за вживання вина під час причастя, і тоді вирок був приведений у виконання протягом місяця.
Правозахисники вважають бичування християн в Ірані за участь в традиційному християнському таїнстві причастя актом жорстокості та грубим порушенням Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, підписаного Іраном.
Мансур Борджіа, директор служби правового захисту в організації «Article18», заявив в інтерв’ю виданню BBC Persian, що публічне бичування Оміда було «нелюдським і принизливим актом». Близькі друзі Оміду повідомили, що він був вдячний за «порівняльну м’якість» катів, які бичували його упівсили 2013 року та 14 жовтня цього року, оскільки вони усвідомлювали, що він брав вино не заради ницого пороку, а для священного обряду, показуючи  прихильність своєму Богу, повідомляє організація «Article18».
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button