Мультимедія
Тренди

Сім кінострічок, що розповідають про Воскресіння Ісуса Христа

Більшість українців продовжують святкувати головне свято весни − Воскресіння Ісуса Христа. Ми зібрали для вас вибірку захопливих кінострічок, які відтворюють історію Ісуса від народження до його воскресіння та вознесіння на небо.

Великдень є основним святом для християн різних віросповідань. Ісус Христос символізує нескорену віру та відродження після смерті. Його доля століттями була важливою темою в мистецтві. Про його життєвий шлях, благодійність та муку знято численні фільми.

Найвідоміші режисери з усіх куточків світу працювали над екранізаціями біблійних сюжетів. На порозі Великодня ми пропонуємо вам добірку найкращих фільмів про Ісуса Христа, що вражають та спонукають переглянути своє життя.

Ісус із Назарета −1977 рік

Фільм являє собою докладний опис життя Ісуса Христа, від народження до смерті. Образ Ісуса позбавлений у фільмі будь-якої божественності. Перед нами відкривається не історія Сина Божого, а історія звичайної людини, на долю якої випало в житті безліч випробувань.

Релігійна складова у фільмі зведена до мінімуму, на перший план виходить особистість Ісуса Христа. Яким він був насправді? Кого і що він любив? Чому він став тим, ким йому судилося стати? На ці та багато інших питань намагаються відповісти автори фільму.

Екранізація сказань Нового Завіту про життя Ісуса Христа, поставлена Франко Дзеффіреллі для англо-італійського ТБ на замовлення Ватикану.

Фільм «Ісус» − 1979 рік

Один із найвідоміших фільмів про Ісуса Христа, знятий у 1979 році, продовжує залишатися популярним серед християн. Кінострічка не лише відображає життя Ісуса серед людей, а й розкриває значення його приходу для всього людства. Більшість акторів, які зіграли у фільмі, були ізраїльтянами, а знімання відбувалися на святих місцях. Творцям стрічки знадобилося понад п’ять років для ретельної підготовки текстів та досягнення автентичності зображення подій!

Марія, мати Ісуса − 1999 рік

У цій потужній та разючій історії про любов, самопожертву та віру, відтворюється життя однієї з найбільш відомих жінок у світі − Марії, матері Ісуса. Фільм всебічно розкриває невичерпну материнську любов Марії до свого сина, акцентуючи на її людськості, покорі та благородстві. Завдяки своїй вірі, Марія змогла долати всі труднощі та випробування, спостерігаючи за нестерпними стражданнями Ісуса, його приниженням і мученицькою смертю на хресті, які були передбачені пророками. Після Воскресіння Ісуса, Марія продовжувала пропагувати послання свого Сина про Божу любов та спасіння аж до останніх днів свого життя.

Історія Ісуса для дітей − 2000 рік

Це оповідання про життя Христа очима дітей, які перебували на землі під час Його проповідей. Фільм «Історія Ісуса Христа для дітей» створений на основі стрічки «Ісус».

У стійні діти діляться між собою оповіданнями про Ісуса Христа, обговорюють сумніви та ставлять запитання, які цікавлять кожну дитину. Разом вони відкривають істину про Христа. Фільм описує весь життєвий шлях Ісуса Христа від народження до Вознесіння. Молодечі подорожі, хрещення, отримання дару та проповідування нового віровчення, зрада учнів і мученицька смерть – усі важливі етапи земного життя Ісуса. Історія Сина Людського розповідається простими дитячими словами.

Страсті Христові − 2004 рік

Ця кінострічка, безсумнівно, спадає на думку першою. Мел Гібсон, зірка бойовиків, відтворює останні 12 годин існування Ісуса Христа. За діями Ісуса глядачі слідкують від Гетсиманської городи до Голгофи.

Гібсон стиснув дванадцять кінцевих годин земного життя Ісуса у двогодинний фільм. Це вкрай реалістичне та суворе видовище, яке своїм нещадним зображенням робить добре відомі події абсолютно живими.

Режисер застосовує у своєму творі арамейську та латинську мови, що є таємницею для глядачів (окрім, можливо, декількох науковців), оскільки фільм демонструється незрозумілою мовою. Джим Кевізел, зі свого боку, став заручником своєї ролі.

Син Божий − 2014 рік

Цей фільм створено на основі матеріалів, знятих для мінісеріалу «Біблія» 2013 року. У цьому мінісеріалі представлені ключові сюжети зі Святого Письма. Але саме ця стрічка безпосередньо розповідає про життя Ісуса − починаючи з моменту, коли зірка Віфлеєма оголосила світу про його народження, і закінчуючи часом, коли після зради Юдою та смертного вироку, Ісус воскресає і сходить до Божественного Батька.

Воскресіння Христа − 2016 рік

Знаменита біблійна історія про Воскресіння Ісуса Христа представлена очима римського центуріона Клавія (виконавець ролі − Джозеф Файнс). Уряд відправляє його у пошуках тіла розіп’ятого пророка, аби спростувати чутки про його воскресіння. Клавій − атеїст, який вважає, що всі ці нові вірування − це абсолютна неправда, яка створює загрозу масових заворушень між послідовниками та місцевою владою.

Під час пошуків він стикається з учнями Христа, яких очолює сам Воскреслий Месія. Ця подія кардинально перевертає життя центуріона.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button