Новини суспільстваХристиянські новини

Що думають українці про карантин

Минув перший місяць, як ми живемо в умовах карантину. Соціологічна група «Рейтинг» провела опитування “Україна на карантині”. Отож, що ми маємо:

Карантин

 • майже 70% вважають запроваджений карантин ефективним, 25% – дають протилежні оцінки;
  61% опитаних вважають запроваджені владою заходи оптимальними;
 • за 2 тижні удвічі зросла кількість українців, які вважають карантин надто жорстким (з 7 до 15%);
  більше половини опитаних обмежили вихід з дому у зв’язку з карантином. Третина зазначили що дотримують часткових обмежень. Лише кожен десятий не дотримується карантину;
 • 70% підтримують продовження карантину у разі поширення коронавірусу до червня. 23% – проти цього

Економіка

 • 61% опитаних зазначили про погіршення економічне становище їхньої сім’ї протягом останнього місця, 35% сказали, що не відчули змін, лише 3% – говорили про покращення;
 • 55% опитаних зазначили, що заощаджень, за умови припинення отримання доходів, вистачить менше аніж на місяць. 17% – до 2-ох місяців, 8% – до 3-ох місяців. 9% – до півроку і більше. Водночас, 82% почали економити кошти під час карантину, 16% – не роблять цього;
 • серед тих, хто мав роботу до карантину, 40% продовжують працювати в звичному режимі, 23% – працюють дистанційно, 11% – пішли у відпустку, 18% – у відпустці за власним бажанням і 8% – втратили роботу.

Релігія

 • 80% опитаних підтримують можливе посилення карантинних заходів на час Великодніх свят, 75% – на час травневих свят. Стосовно обмежень під час Великодня більше тих, хто проти цієї ініціативи, серед віруючих УПЦ (МП) та атеїстів.
 • 85% не планують йти на Великдень до церкви (ще у березні ц.р. на початку карантину таких було лише 21%). Мають намір піти на Богослужіння – 4%, просто посвятити Пасхальний кошик – 7% (у березні ц.р. – 39% та 35% відповідно). Найбільше тих, хто хоче взяти безпосередню особисту участь у Великодніх літургіях та посвятах пасок, серед мешканців Заходу, селян, віруючих УПЦ (МП) та УГКЦ.
 • 55% опитаних не мають наміру піти на кладовища на поминальні дні. Водночас, 32% зазначили, що підуть на кладовища не на свята, а в інші дні, коли там не буде людей.

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибіркова сукупність:  2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%.
Терміни проведення: 10-12 квітня 2020 року

Джерело: ratinggroup.ua

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button