Точка зору

Що робить людей чоловіками та жінками?

Що робить людей чоловіками та жінками? Десятиліття тому відповідь на це запитання була досить очевидною, але в нашій сучасній культурі це вже не так. Те, що колись було очевидною біологічною реальністю, тепер захоплено та спотворено моральним релятивізмом та сексуальною революцією.

Трансгендерні активісти спричинили масове збентеження щодо питань статі та гендеру, і це спричинило розгортання нового фронту в культурних війнах, якого небагато людей з-поміж євангельських християнських мислителів очікували. Щоб розібратися в цьому, нам потрібно зрозуміти трансгендерну ідеологію та те, що Біблія говорить про гендер.

Що таке трансгендерність?

Трансгендерність стверджує, що гендер відрізняється від біологічної статі та іноді перебуває в конфлікті з нею. Згідно з трансгендерними активістами, гендер є соціальною конструкцією, а гендерна ідентичність є суб’єктивним станом самоусвідомлення. «Справжнє “я”» базується не на біології, а на психології.

Згідно з цією думкою, «справжнє “я”» визначається гендерною ідентичністю: людина є того гендеру, яким відчуває себе. На відміну від традиційної точки зору, яка пов’язує гендер з біологічною статтю, трансгендерність відриває гендер від статі та робить це кількома способами.

Трансгендерність стверджує, що біологічна стать людини не визначає їхньої ідентичності. Натомість людина може ідентифікувати себе як одну зі сторін гендерної бінарності (чоловік або жінка), вони можуть ідентифікувати себе як «гендерфлюїдні», тобто знаходитись десь між двома полюсами гендерної бінарності, або навіть відкидати гендерну бінарність повністю та ідентифікувати себе як щось поза нею (тобто, небінарні).

Отже, основна мета трансгендерних активістів полягає у деконструкції гендеру. Оскільки вони вважають, що традиційні розуміння гендеру − коли гендер базується на біології − є культурною конструкцією, його можна замінити новою гендерною парадигмою.

Трансгендерна ідеологія страждає від багатьох філософських проблем (занадто багатьох, щоб розглянути докладно в цій статті). Наприклад, трансгендерність стверджує, що гендер є культурною конструкцією, але вважає, що гендерна ідентичність є вродженою; тобто, природною або природно належною людині. Це явно недосліджено.

Як зазначає Раян Т. Андерсон у своїй книзі «Коли Гаррі став Саллі», якщо гендер є соціальною конструкцією, то гендерна ідентичність також такою є. Крім того, дуалізм розуму і тіла в трансгендерності − коли «справжнє “я”» базується на психічному, а не на біологічному − може застосовуватися до інших понять, окрім гендерної ідентичності. Для логічної послідовності трансгендерні активісти повинні прийняти та підтримувати трансвидові, трансрасові, трансможливості та трансвікові спільноти.

Окрім своєї нелогічності, трансгендерна ідеологія має величезні політичні, економічні, культурні та медичні наслідки. Гендерна ідентичність, а не біологічна стать, тепер використовується в багатьох лікарнях для визначення належного медичного лікування пацієнтів, включаючи неповнолітніх. Трансгендерні активісти підривають захист жінок і дітей у спорті, освіті, громадських закладах, армії та в’язницях. Трансгендерна ідеологія також загрожує релігійній свободі та свободі совісті для християнських шкіл, підприємств та окремих осіб.

Отже, що повинні думати християни про трансгендерність?

Бог створив розрізнення гендерів

Біблія записує первісний порядок створення як чоловічий та жіночий (Бут. 1:27; 5:2). Ця гендерна бінарність пов’язана з мандатом Бога для людей населити землю (Бут. 1:28). Вона також є діючим принципом у розповіді про потоп Ноя, коли тварини були занесені на ковчег у парах чоловічої та жіночої статі, а також коли Бог знову затверджує свій мандат щодо населення землі (Бут. 6-9). Розрізнення гендерів лежить в основі нашої сутності.

Розрізнення гендерів закріплюється в інших місцях у Старому Завіті. Закон Мойсея забороняв ізраїльтянам приймати гендер протилежної статі. Чоловікам не варто було виглядати чи поводитись як жінки, і навпаки (Втор. 22:5). Гріх, описаний тут, полягав не просто в одяганні одягу протилежної статі, але в тому, щоб з’являтись у вигляді протилежної статі. Це було ознакою морального бунту проти створеного порядку чоловічого-жіночого і було «огидним» гріхом в тій же категорії, що й інші сексуальні гріхи (Лев. 18:22; 20:3).

У Новому Заповіті Ісус підтверджує розрізнення статі та гендеру, встановлені при створенні (Мат. 19:4), і апостол Павло знову затверджує моральні принципи, що стоять за Законом Мойсея − що чоловіки та жінки повинні проявляти себе відповідно до своєї статті (1 Кор. 11:7-15). Писання Павла також дають розуміти, що гендерне вираження тісно пов’язане з іншими гендерними ролями, які відрізняються для чоловіків та жінок у різних обставинах. Чоловіки та жінки мають не тільки гендерні відмінності в створенні (Бут. 2:8), але й у домашньому житті (1 Кор. 11:3; Еф. 5:23-25; 1 Тим. 5:8, 14; Тит. 2:4-5; Кол. 3:21) та в церкві (1 Тим. 2:11-14; 3:8-13).

Писання також вказують, що хоча шлюб та розмноження не тривають у небі, наші гендерні тіла зберігаються (1 Кол. 15:21; 1 Тим. 2:5; Одк. 1:13), що свідчить про те, що навмисне спотворення наших гендерів є серйозним порушенням Божого дизайну для людства, як зараз, так і в вічності. Трансгендерна ідеологія є повстанням проти Божого морального порядку, а наслідки цього повстання приносять спустошення суспільствам, сім’ям та окремим особам.

Гендерна плутанина та Євангеліє

Християни повинні пам’ятати, що гріх впливає на всі аспекти людства (Бут. 3; Рим. 8:20). Наслідки гріха для людства призводять до різних проблем, і деякі з цих проблем проявляються в психологічній чи сексуальній плутанині. Християни повинні визнавати необхідність медичних процедур для корекції генетичних або біологічних відхилень. Багато з цих відхилень − синдром Тернера, синдром Клайнфельтера, синдром 5-альфа редуктази тощо − стосуються надзвичайно невеликої частки населення, але вони існують у розбитому, грішному світі. Ми можемо визнавати необхідність лікування цих станів, дотримуючись біблійних принципів.

Крім того, гендерна дисфорія − розбіжність між біологічною статтю і сприйняттям гендеру − є реальним станом, який впливає на реальних людей, але християни повинні відрізняти гендерну дисфорію як досвід та свідомий вибір діяти на основі цього досвіду. Як пояснює етик Ендрю Уокер у своїй книзі «Бог та трансгендерний момент: що насправді говорить Біблія про гендерну самоідентифікацію?»:

«Особи, які відчувають гендерну дисфорію, не грішать, коли такі відчуття відбуваються. Відчуття того, що ваше тіло належить одній статі, а ваше “я” − іншому гендеру, не є гріховним. Біблія ніде не класифікує небажані психологічні страждання як грішні самі по собі … Але вирішення дозволити цьому відчуттю керувати — підживлювати це відчуття, щоб воно стало тим, як ви бачите себе, як ви ідентифікуєте себе, і як ви дієте — є грішним, оскільки це означає, що ваші почуття матимуть владу над вами і визначатимуть, що є правильним, а що є неправильним».

Біблія повідомляє нам, що людське серце нахилене до зла (Бут. 6:5) і неймовірно оманливе (Єр. 17:9). Базуючи свою гендерну самоідентифікацію на внутрішніх, суб’єктивних відчуттях чи бажаннях замість біологічної реальності, трансгендерна особа покладається на те, що Біблія вважає розбещеним та ненадійним для розуміння моральної правди.

Читайте також:

Як християни, ми покликані любити всіх людей, включаючи тих, хто переживає гендерну дисфорію. Їм також потрібне Євангеліє. Любити цих людей означає говорити правду в любові (Еф. 4:15), разом з тим співчуваючи їхньому болю та стражданням. Виявлення співчуття зовсім не означає, що ми розмиваємо правду, але це означає, що ми проявляємо терпіння та благодать, пам’ятаючи, що ми також були мертві в гріхах, але стали живими та цілими завдяки Євангелію Ісуса Христа (2 Кор. 6:11).

Автор: Тім Йонц

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Джерело
christianpost.com

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button