Актуальне

Що говорить Біблія про соціальні мережі

Біблія − це правдива історія того, у що ми віримо, основний спосіб, з якого ми дізнаємося про Божий характер, і керівництво про те, як жити. На жаль, вона не говорить безпосередньо про використання соціальних мереж, про що багато хто з нас хотів би мати путівник.

Однак, вона говорить нам, як ми повинні поводитися, як ми повинні ставитися до інших, і як відображати Христа у світі. Хоча Instagram ніколи не згадується в Біблії, всі ці речі стосуються того, як ми створюємо, споживаємо та взаємодіємо в соціальних мережах.

Христос каже нам, що ми є сіллю і світлом тут, на землі (Матв. 5:13-16). Але, як також сказано в цих віршах, сіль, яка втратила свій смак, нічого не варта, а світло призначене для використання, а не для того, щоб його ховати. Так само і наші профілі та спілкування в соціальних мережах повинні нести Христове світло в життя інших людей, а також примножувати його силу в нашому власному житті та зберігати нашу солоність.

Наші профілі в соціальних мережах та взаємодія повинні нести світло Христове в життя інших людей.

Один з важливих способів зробити це − слідувати заповіді Павла в Посланні до Филип’ян 4:8: думати про те, що є правдивим, чесним, праведним, чистим, любим, добрим, чудовим і гідним хвали. Цей вірш має бути нашим дороговказом не лише щодо того, що ми споживаємо в соціальних мережах, але й щодо того, які речі ми публікуємо і як ми взаємодіємо з публікаціями інших.

Все, що любить інших

Ні, у Посланні до Филип’ян 4:8 не йдеться про любов до ближнього. Але Біблія сповнена заповідей про любов до ближнього (Матв. 5:43-48; Рим. 13:8-10; Івана 13:34). Фактично, Римлянам 13:8 говорить, що той, хто полюбив інших, виконав закон. Ця заповідь є основою багатьох пунктів, викладених у Посланні до Филип’ян 4:8, саме тому я вважаю, що це перша заповідь, яку ми повинні розглядати стосовно соціальних мереж.

Якщо ми справді любимо інших, ми захочемо бути впевненими в тому, що те, чим ми ділимося з ними, є правдивим. Ми захочемо постити і репостити лише те, що є прекрасним і чудовим, тому що це життєдайне. Ми захочемо вболівати за справедливість, і ми захочемо підбадьорювати і підтримувати інших, коли вони роблять щось похвальне.

Любов також допоможе нам гідно спілкуватися з тими, з ким ми не згодні. Вона не зупинить нас від незгоди, але допоможе нам робити це з любов’ю, тому що ми знаємо, що людина по той бік екрана − це більше, ніж просто ім’я користувача, це людина, створена за образом і подобою Божою.

Що є істинним і справедливим

Біблія закликає нас бути любителями правди (Еф. 6:14), що неймовірно важко у світі, наповненому неправдою та напівправдою. Соціальні мережі нічим не відрізняються від світу − якщо не сказати більше, то співвідношення брехні та правди в них викликає ще більше занепокоєння.

Людина по той бік екрана − це більше, ніж просто ім’я користувача. Це людська істота, створена за образом і подобою Божою.

Через те, як працює алгоритм, багато людей намагаються створювати контент, яким підписники будуть швидко ділитися. Для них не завжди важлива правда; головне − привернути увагу людей, щоб вони поділилися контентом. Легко потрапити в цю пастку − бачити і ділитися без перевірки фактів. Але як християни, ми повинні використовувати мудрість.

Ми повинні критично думати про пости, які ми бачимо у стрічці. Перш ніж ділитися тирадою, припускаючи, що щось, з чим ви не згодні, є неправдою, зробіть своє дослідження. Перш ніж ділитися чимось, що вам подобається, тому що це підтверджує вашу позицію щодо чогось, переконайтеся, що це правда. Поширення дезінформації не сприятиме поширенню вашої точки зору, а навпаки, відштовхне людей, які з вами не згодні.

Просування правди також тісно пов’язане з важливістю просування справедливості. Ми живемо в перевернутому світі, де гріх перемагає, а добро ображають. Хоча ми не зобов’язані ділитися своїми думками з кожного питання, ми не повинні обирати мовчання зі страху. Нам наказано говорити правду в любові (Еф. 4:15); це включає в себе відстоювання Божої справедливості, викриваючи гріх. Засуджувати гріх з більшою любов’ю, ніж мовчки спостерігати, як він поглинає світ, тому що ви боїтеся образити інших.

Все, що є прекрасним, досконалим і чистим

Оскільки ми живемо у зламаному світі, багато справжніх речей не є прекрасними чи досконалими. Ми не повинні ухилятися від визнання темряви, але ми повинні бути обережними щодо того, як багато ми дозволяємо собі. У кожного з нас є різні рівні темряви, з якими ми можемо впоратися, перш ніж нам потрібно буде виринути на поверхню, і ми повинні бути чутливими до меж інших (1 Кор. 8).

Можливо, ви захоплені підвищенням обізнаності про такі важкі теми, як розлади харчової поведінки, торгівля людьми або самогубство. Ці теми, хоча і важливі для обговорення, можуть викликати у певних людей страждання, і ми можемо поважати це, пропонуючи попередження і продумано розміщуючи повідомлення. Якщо обліковий запис постійно засмучує когось, він повинен відписатися, але ми можемо вжити заходів, щоб захистити тих, хто натрапляє на наші дописи.

Читайте також:

Що є похвальним і гідним похвали

Нарешті, ми повинні бути світлом на особистому рівні. Це включає в себе підтримку інших, коли вони роблять щось справді добре. Ваш друг виступає проти зла, попри негативну реакцію, яку він отримає? Підтримайте його. Твій друг ділиться чимось важким зі свого життя, щоб прославити Бога? Заохочуйте його. Ваш друг веде сторінку, на якій ділиться своєю вірою? Підтримайте його за допомогою лайків, коментарів і поширень. Якщо ми хочемо бачити більше добра в соціальних мережах, ми повинні підтримувати його.

Іноді здається, що Біблія не охоплює всі сучасні проблеми, з якими ми стикаємося. Зрештою, швидкий пошук слів «соціальні медіа» або «Instagram» в моєму додатку Біблії не дає жодних результатів. Але Біблія поза часом і стосується кожного аспекту нашого життя, включаючи соціальні мережі. Пам’ятаючи про це, ми можемо зрозуміти, наскільки Біблія має відношення до ведення наших акаунтів в Instagram.

Автор: Рей Тош

Джерело: thegospelcoalition.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!