Варто замислитись

Розумні молюски

Відповідно до сучасної точки зору, інтелект – продукт декількох факторів. Природно, найголовніша вимога – істота має перебувати високо на еволюційному древі. Інтелект також співвідноситься з тривалістю життя (чим довше – тим краще) і з тим, чи є істота соціальною чи ні.

Але чомусь ніхто не розповів про ці вимоги групі тварин, яких вважають нижніми сходами еволюції, тому що вони живуть мало і, як правило, на самоті. Численні досліди показали, що восьминоги, двоюрідні брати низько розвинених мідій, – одні з найрозумніших істот на Землі.

Дослідники виявили, що восьминоги не тільки вчаться, як вирішувати завдання типу лабіринту, але ще й пам’ятають те, чого навчилися. В одній морській лабораторії кілька восьминогів ночами тікали зі своїх акваріумів, щоб поїсти рибки з інших акваріумів. Але більш явним показником інтелекту є те, що восьминоги демонструють наявність характеру. Різні восьминоги, наприклад, реагують на незнайому задачу або предмет по-різному: один з цікавістю, інший – зі страхом, третій відразу нападає.

Ще одна ознака інтелекту – здатність грати. Восьминоги грають з предметами, що плавають у їхніх акваріумах, так само, як діти грають з пластмасовими іграшками у ванні.

Жодне з традиційних еволюційних пояснень інтелекту не працює з восьминогами. Власне, жодне з цих пояснень не може бути застосоване до жодної живої істоти, тому що всі вони отримали свій розум від Творця.

Читайте також:

Книга Йова 21:22

«Чи буде хто Бога навчати знання, що й небесних судитиме?».

Джерело: День з Творцем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button