Протестанти

Офіційне комюніке, ухвалене учасниками консультації «Богословська освіта після Бучі» з 15 по 19 серпня 2022 року в Києві

Офіційне комюніке було ухвалене учасниками консультації «Богословська освіта після Бучі», яка проходила з 15 по 19 серпня 2022 року в Києві. Головною метою консультації було обговорення цього новосформованого контексту теологічної освіти у Східній Європі та Центральній Азії.

Джерело: Facebook

Про це у своєму Facebook повідомила Українська Євангельська Теологічна Семінарія.

«Ми, представники Східноєвропейського інституту теології (Львів, Україна), Кременчуцької євангельської семінарії (Кременчук, Україна), Одеської богословської семінарії (Одеса, Україна), Таврійського християнського інституту (Херсон, Україна), Української євангельської теологічної семінарії (Київ, Україна), університету «Дивітія Грація» (Кишинів, Молдова) та Закарпатського християнського інституту (Хуст, Україна), разом з нашими міжнародними партнерами Overseas Council-United World Mission, ScholarLeaders Int., та Langham Partnership зібралися 15-19 серпня в Києві для консультації “Богословська освіта після Бучі”», – зазначили у своєму дописі у Facebook Українська Євангельська Теологічна семінарія.

«Буча була квітучим містом-супутником поблизу Києва. Разом з Ірпенем і Гостомелем воно стало полем бою в перші тижні вторгнення ворожої сили. Мешканці цих міст зіткнулися з безпрецедентним рівнем насильства, включаючи масові розстріли мирних жителів, зґвалтування, пограбування та знищення приватної власності.

Для всіх нас Буча є символом військових злочинів і безглуздої жорстокості над мирним населенням. Відвідання Ірпеня, Бучі та Гостомеля під час консультації стало одним зі знакових моментів для офіційного комюніке. Ми бачили шрами, які залишила війна в цих містах, ми також споглядали повільний процес відновлення. Тому для нас Буча є знаком стійкості, мужності та надії».

«Говорячи про богословську освіту після Бучі, ми хочемо наголосити на утворенні нового контексту, в якому опинилися наші заклади богословської освіти. Ми бажаємо бути інструментами Божого Царства в цьому новому контексті.

Наша консультація пройшла в дусі відкритості, щирості, смирення, взаємної поваги й вразливості. Головна мета консультації – обговорити цей новоутворений контекст богословської освіти у Східній Європі та Центральній Азії. Ми також планували окреслити контури майбутнього партнерства в богословській освіті в нашому регіоні та намітити наступні кроки в найближчому майбутньому», – пише Українська Євангельська Теологічна семінарія.

Під час консультації учасники ділилися досвідом війни, говорили про травми, біль, глибоку надію та прагнення до відновлення справедливого миру. Вони також говорили про нові способи, якими їхні установи служать потребам Церкви та суспільства за активної допомоги партнерів, обговорювали нові проблеми та виклики, спричинені війною.

«Зокрема, ми занепокоєні призупиненням нормальних академічних процесів та підбадьорені їх повільним відновленням. Ми стурбовані зниженням кількості абітурієнтів через хвилі біженців та внутрішньо переміщених осіб. Ми обговорювали, як справлятися з виснаженням викладачів та керівництва і роздумували про те, як допомогти їм повертатися від участі в гуманітарних проєктах до їх покликання бути освітянами у сфері богословської освіти. Ми також обговорювали можливі шляхи партнерства в богословській освіті в регіоні», – зазначає семінарія.

Як повідомляє УЄТС, вони вирішили продовжувати працювати задля розвитку богословської освіти в нашій частині світу задля Божого Царства та потреб ближніх. Саме тому будуть організовані наступні стратегічні зустрічі, щоб учасники могли рухатися вперед у цій сфері:

  • 5 жовтня 2022 р. – консультативна зустріч (онлайн) представників семінарій з України, Молдови та країн Балтії разом з деякими міжнародними партнерами для обговорення ідей та наступних кроків для формування нового міжнародного теологічного освітнього альянсу в регіоні;
  • 25 жовтня 2022 р. – установчі збори представників нового богословського освітнього альянсу та формування кількох робочих груп для розробки структури альянсу;
  • 5-10 грудня 2022 р. – друга консультація «Богословська освіта після Бучі».

Читайте також:

У Бучі рашисти вбили християнина, журналіста та громадського діяча Віталія Виноградова

До 5 жовтня УЕТС поширюватиме додаткову інформацію та ідеї щодо дорадчих та установчих зустрічей. Якщо у вас є додаткові запитання, надсилайте їх на адресу eastpartnership4te@gmail.com.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button