Блог Руслана Кухарчука

Різдво – жіноча історія?

Різдво Христове як древня подія так і сучасне свято – це дуже жіноча історія. І не тільки тому, що дар народження дітей мають виключно жінки. А й тому, що це – великий завершений цикл, початком якого була Єва, а закінченням – Марія.
Вигнання з раю, втрата спілкування з Богом, набуття гріховної природи, що передається в усі майбутні покоління – це все подарувала людству Єва, яка першою згрішила, скуштувавши заборонений Богом плід. Але це стало не тільки її особистим тягарем і прокляттям – цей вантаж тягнув на собі весь жіночий рід, кожна дочка Єви кілька тисяч років.
Дивний і прекрасний божественний план порятунку і спокутування через втілення Бога в образ і подобу людини. Але ще більш несподіваним і парадоксальним став спосіб втілення Бога в людину – через природне народження від дочки Єви на ім’я Марія.
Бог, вигнав жінку з раю в покарання за гріх, Він же вирішує саме через жінку подарувати людству немовля Ісуса – Спасителя від всіх гріхів.
Марія повернула Єві принижену гідність і втрачену чистоту. Точніше милостивий Творець розпорядився, щоб історія розгорнулася і завершилася саме так – настільки людяно і красиво.

Пара Єви і Марії – дуже глибокий і драматичний різдвяний образ. Їх потреба в Спасителі заповнилася цілком. А разом з тим – і наша.
З Різдвом Христовим, брати і сестри!
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Руслан Кухарчук

Журналіст, медіа-менеджер, голова Асоціації "Новомедіа". Координатор громадянського руху "Всі разом!" Спікер, тренер. Проводить навчання в Україні і закордоном з таких тем: журналістика, телевиробництво, медіа менеджмент, масова комінукація, громадська діяльність, PR.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button