Блог Себастьяна Тегзи

Провини, що нас наздоганяють

«Бо ЗЛИДНІ мене без кінця обсіли, ПРОВИНИ мої мене наздогнали, так що й дивитись вже не можу. Їх більш ніж волосу на голові у мене, і серце моє зомліло. Зволь, Господи, мене урятувати; о Господи, поспіши мені на допомогу!» (Пс. 40/39:13-14).

Чудовий текст, який допомагає зрозуміти одну важливу істину. В наведених віршах можемо чітко бачити, що «злидні // провини» виступають явним паралелізмом і є взаємозамінними. Це яскравий приклад того, як Святе Письмо називає «гріхом» наслідки гріха. А спасіння від гріха зображує як звільнення від його наслідків. Псалмопівець говорить, що його наздогнали провини. І очевидно, що тут ідеться про наслідки, які терпить автор за свої злі вчинки. Бо провини не можуть бігати за людиною, а от страждання цілком реально можуть її наздогнати і обсісти зусібіч.

Це говорить про те, що для біблійного світогляду не існує якоїсь абстрактної провини, яка б існувала сама собою, а є гірка реальність, яка обтяжує людину, що вчинила погані речі. І коли говориться, що Ісус поніс наші провини і врятував нас від наших гріхів ідеться, очевидно, про порятунок від наслідків наших злих вчинків. І найгіршим наслідком є, звичайно, смерть, тління і ро́зпад самої нашої природи. Така вже правда життя: відвернення від Бога нічим хорошим не закінчується. І са́ме від цих жахливих наслідків Ісус врятував нас Своєю смертю і воскресінням; Він смертю смерть подолав і тим, хто в гробах життя дарував.

Втім, відчути і прийняти плоди цього спасіння неможливо без покаяння. Тільки повернувшись серцем до Бога, ми можемо досвідчити і пережити дивовижний факт: смерті вже нема. Вона є безповоротно переможена у Христі. Гріха нема, смерті нема, тління нема. У Христі. Об’єктивно. І в Ньому й ми також є спільниками цієї перемоги. І хоч суб’єктивно ми ще переживаємо і злидні, і скорботи, і тління, і смерть, ми знаємо, що це тільки тимчасово, бо водночас із залишками старого прокляття в нас реально діє сила майбутнього віку. І в Христі ми вже є посаджені на небі і для нас життя − Христос, а смерть − прибуток, пасха, перехід.

Читайте також:

P.S. Натхненно одним цікавим чтивом)

Схожі статті
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button