Здоров'я

Профілактика і лікування

Я люблю спостерігати. І от в селі бачив, як господиня вирощувала зелену цибулю. Одну частину вона посадила в парнику, в ідеальних умовах, під плівкою, а іншу – просто неба на підготовленій грядці. Коли зелень підтягнулася, господиня почала її зрізати і возити на ринок. Цибуля з парника підросла раніше і виглядала дуже гарно. Але коли її виносили звідти, дуже швидко починала в’янути. Практично, її потрібно продати за кілька годин, бо вже до вечора вона втрачає будь-який товарний вигляд. Натомість, вирощена просто неба цибуля залишалася такою ж навіть на наступний день після зрізування. Рослина з парника виглядає гарно, але є дуже слабкою. Вона не навчилася боротися з умовами довкілля.

  • Про підходи до профілактики та лікування
  • Читайте також

    У вашої дитини ГРЗ і бронхіт, що потрібно для лікування?
    У вашої дитини ГРЗ і бронхіт, для лікування вам потрібно ось це і це. Доктор, а чому так мало? Можна я ще додам це і це, і ще це і це? Бо це я на форумі бачила, а це мені одна подруга радила, а це я…

     

Тепер до медицини. Є 2 підходи до профілактики та лікування:

1 – створити людині парникові умови і у разі хвороби замінити ліками всі його захисні механізми;
2 – забезпечити людині (дитині) нормальні умови життя без якихось особливих прибамбасів і у разі хвороби допомогти організму побороти недугу. Саме допомогти, а не взяти на себе його роботу.
Кому не знайомі такі історії? Захворіла дитина: піднялася температура, покашлювання, головний біль, почервоніло горло. І починається лікування:

  • 1) 2-3 жарознижувальних для чергування;
  • 2) процес найвірогідніше вірусний – значить противірусні;
  • 3) на всяк випадок – антибіотик;
  • 4) якщо антибіотик, значить, ще пробіотик (не завжди один);
  • 5) є кашель, отже протикашлеві;
  • 6) червоне горло – теж кілька препаратів (таблетки смоктати, розчини зрошувати і полоскати);
  • 7) може на все це обсипати – додамо протиалергічні.

Як тут ще обійтися без стимуляторів імунітету, додаємо теж. Ну і так далі, список продовжимо. Готуй мама, гроші і вже збирай на наступний раз. Бо наступний раз прийде дуже швидко.
Якщо ви справді любите свою дитину і вона навчається в школі, то часто робите уроки разом з нею. Особливо, зараз, в умовах дистанційного навчання. Але ви не робите уроки за неї! Чому? Домашня робота була б зроблена швидше, оформлена гарніше, результати і оцінки стали б кращими. Але ми розуміємо наслідки – дитина тоді не розвивається, не стає розумнішою.
Ми створені надзвичайно мудро і Творець передбачив, що час від часу будемо хворіти. І організм чудово знає, що йому робити в такому випадку. Так, йому важко і потрібно допомогти (як дитині з уроками), але не робити все за нього. Організм вміє відновлювати шкіру після опіків, зупиняти самостійно кровотечі, утворювати кров після крововтрати, відновлює волосся після хіміотерапії, зрощує зламані кістки і т.д. Наївно думати, що зустріч з вірусами чи бактеріями для нього – катастрофа. Ще раз повторюся, я говорю про типові випадки.
Людина – істота розумна. І в її квартирі повинно бути чисто. Але це не операційна і там не потрібно стерильності. В хаті має пахнути свіжістю, а не спиртом і хлоркою. Дома добре бачити посмішку твоєї сім‘ї, а не маску чи протигази з вичурними малюнками. Не пий ліки для профілактики. Краще для цього вести здоровий спосіб життя і їсти здорову їжу. Не потрібно дивитися жахи, руйнувати себе, а потім «піднімати» імунітет. Просто не пригнійчуй його і він буде на рівні. А коли захворів, спілкуйся з лікарем, який підбере коротший список ліків і допоможе організму, а не зробить усе за нього. Бо результат на початку буде гарним. Віддалені наслідки – не дуже. Щасти!
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button