Home»Здоров'я»Про підходи до профілактики та лікування

Про підходи до профілактики та лікування

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

Я люблю спостерігати. І от в селі бачив, як господиня вирощувала зелену цибулю. Одну частину вона посадила в парнику, в ідеальних умовах, під плівкою, а іншу – просто неба на підготовленій грядці. Коли зелень підтягнулася, господиня почала її зрізати і возити на ринок. Цибуля з парника підросла раніше і виглядала дуже гарно. Але коли її виносили звідти, дуже швидко починала в’янути. Практично, її потрібно продати за кілька годин, бо вже до вечора вона втрачає будь-який товарний вигляд. Натомість, вирощена просто неба цибуля залишалася такою ж навіть на наступний день після зрізування. Рослина з парника виглядає гарно, але є дуже слабкою. Вона не навчилася боротися з умовами довкілля.

Тепер до медицини. Є 2 підходи до профілактики та лікування:

  1. – створити людині парникові умови і у разі хвороби замінити ліками всі його захисні механізми. Але для цього потрібно уже знайомий багатьом список ліків на 2-3 сторінки;
  2.  – забезпечити людині (дитині) нормальні умови життя без якихось особливих прибамбасів і у разі хвороби допомогти організму побороти недугу. Саме допомогти, а не взяти на себе його роботу. Для цього потрібно 2-3  дуже рідко 4-5 препаратів, менше коштів, проте більше дисципліни.

Що цікаво (я говорю про типові випадки), що за обох підходів пацієнт одужує і обидва вони спрацюють. Різниця лише в тому, що різні підходи тягнуть за собою різні віддалені наслідки. В 1-му випадку дитина (дорослий теж) стає постійним клієнтом лікарів і благополучно відправляється до групи частохворіючих, в 2-му – з часом трошки забуває дорогу до поліклініки.

Кому не знайомі такі історії? Захворіла дитина: піднялася температура, з’явилося покашлювання, головний біль, почервоніло горло. І починається лікування:

  • 1) 2-3 жарознижувальних для чергування;
  • 2) процес найвірогідніше вірусний – значить противірусні (теж кілька, жарт, не завжди);
  • 3) на всяк випадок – антибіотик;
  • 4) якщо антибіотик, значить, ще пробіотик (не завжди один);
  • 5) є кашель, отже протикашлеві;
  • 6) червоне горло – теж кілька препаратів (таблетки смоктати, розчини зрошувати і полоскати);
  • 7) може на все це обсипати – додамо протиалергічні;
  • 8) як тут ще обійтися без стимуляторів імунітету, додаємо теж. Ну і так далі, список ще не закінчено. Готуй мама, купу грошей і уже збирай на наступний раз. Бо наступний раз прийде дуже швидко.

Якщо ви справді любите свою дитину і вона навчається в школі, то часто робите уроки разом з нею. Але ви не робите уроки за неї! А чому? Домашня робота була б зроблена швидше, оформлена гарніше, результати і оцінки стали б кращими. Але ми розуміємо наслідки – дитина тоді не розвивається, не стає розумнішою.
У той самий час ви готові зробити все, щоб отримати швидкий і гарний результат лікування. Ви не працюєте з організмом, ви заміняєте його роботу, його захисні властивості і так, отримуєте результат. Але на короткий час. Таким чином ви створили дитині парникові умови, але вона не буде в парнику все життя. І уже незабаром ви будете битися головою об стінку від того, що переходите від хвороби до хвороби, немов від калюжі до калюжі після сильної зливи.

Ми створені надзвичайно мудро і Творець передбачив, що час від часу будемо хворіти. І організм чудово знає, що йому робити в такому випадку. Так, йому важко і потрібно допомогти (як дитині з уроками), але не робити все за нього. Організм вміє відновлювати шкіру після опіків, зупиняти самостійно кровотечі, утворювати кров після крововтрати, відновлює волосся після хіміотерапії, зрощує зламані кістки і т.д. Наївно думати, що зустріч з вірусами чи бактеріями для нього – катастрофа. Ще раз повторюся, я говорю про типові випадки.

Отже, що потрібно, якщо ви хочете реально допомогти дитині і не перейти до групи частохворіючих дітей:

1. Знайти свого лікаря, який знатиме історію дитини, всі її особливості, сильні і слабкі місця;
2. Перестати надіятися на сучасну поліклінічну систему і на те, що за 10-12 хв лікар все взнає, все розкаже і призначить найкраще лікування. Лікар думає раціонально і одразу працює за підходом 1, щоб отримати швидкий результат і щоб ви від нього відчепилися;
3. Протягом хвороби бути під наглядом лікаря, який працює за другим підходом, коли призначається менше ліків, але більше контролю. Імунітет дитини тоді не ослабне, а стане сильнішим. І ніякими препаратами не потрібно буде його стимулювати.
4. Спілкуватися з лікарем не лише під час хвороби, але займатися просвітництвом і профілактикою. Ходити до свого лікаря на профілактичні огляди і завалювати його питаннями. Створювати умови, щоб хвороба не приходила.

Більше про лікування:

А на закінчення висновок, який може не сподобатися. Але насправді це секрет, про який вам не всі розкажуть. Будь-яка річ має свою ціну і якщо хочеш її мати, мусиш заплатити. Це не хтось придумав, це такий закон життя. І це стосується також здоров’я і лікування. Є ціна лікування і пацієнт її все-одно заплатить. Якщо не на хорошого лікаря, то на багато медикаментів. І результат буде спочатку буде той самий. Віддалені наслідки іншими.

Будьте здоровими!

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Новий сервіс онлайн-переказів на картки ПриватБанку з платіжної картки VISA будь-якого банку світу. Тепер можна миттєво перерахувати гроші з картки закордонного банку на картку ПриватБанку через веб- або мобільну версію Приват24. При цьому для надіслання переказів не обов’язково бути клієнтом ПриватБанку або реєструватися в Приват24.

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Завантажити реквізити

Попередня Стаття

Про кашель - кілька тез і пояснень

Наступна Стаття

Діти з релігійним вихованням щасливіші та мають міцніше здоров'я

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *